Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedő, alkudozás?

Kereskedő, alkudozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, autókereskedőnél lehet /illik alkudni? Kb mennyit a hirdetett árból?
2023. ápr. 18. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és semmit nem értek az autókhoz.
2023. ápr. 18. 17:32
 2/9 A kérdező kommentje:
A kiszemelt autó 2.399.000,-Ft
2023. ápr. 18. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állapottól és kereskedőtől függ. Én alkudtam belőle egy jelentőset, mert mindenféle játékszerrel mentem és találtam 1-2 hibát (amit amúgy majdnem ingyen orvosoltam vásárlás után, de neki ezt nem kell tudni :D). És mivel az autó nem igazán tartozott a fő profilukba, ezért nem is nagyon akadékoskodtak, nem nagyon érdekelte őket az az autó, szóval elfogadták amit mondtam rá.


Na meg az sem mindegy, hogy az autó a kereskedőé, vagy pedig bizományos. A bizományos azt jelenti, hogy az autó a régi tulajé marad, a kereskedő pedig csak egy közvetítő az eladáshoz. Ezáltal az árat a tulaj szabja meg és vele kell egyeztetni, nem a kereskedővel. Magánszemélyek vevőbbek az alkudozásra, mint a kereskedők.

2023. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem éresz az autókhoz, akkor mire hivatkozva akarsz alkudni?


Szakembert hívtál, aki átnézte neked előtte az autót, hogy milyen állapotban van? Ez jóval fontosabb, mint az alku fogalom nélkül.

2023. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor lehet alkudni, ha találok hibát az autón? Ezt nem tudtam.
2023. ápr. 18. 17:58
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
5: nem csak akkor lehet, csak akkor esélyesebb, hogy enged, de próbálkozhatsz így is, aztán majd kiderül, mit mond
2023. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet fixen megmondani. Autó állapotától és a kereskedőtől függ. Javaslom hogy szánj rá egy 30 ezret és vedd igénybe ezt a szolgáltatást:

[link]

2023. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jószándékból mondom: ha ezt hangoztatod, nyílegyenes úton menetelsz az átverés felé. Ajánlott hozzáértő segítséget kérni.
2023. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nőként ne menj egyedük autót venni
2023. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!