Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha jog zr evolution cv50...

Yamaha jog zr evolution cv50 sa16j 2007 es robogóba ha 2 pofás kuplung harang van 105mm es akkor ki lehet cserélni 105mm es 3 pofás kuplung harang ra?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen
2023. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valamivel jobb is lessz a gyorsulás,hogy 3 pofás lesz bent vagy mivel lesz jobb vagy rosszabb?
2023. ápr. 19. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes ha meg van tuningolva a blokk és van is annyira erős hogy eltekeri a kuplungot.

Gyáriszerű gépre szerintem jó a gyári kuplung is. Jobban nem hiszem hogy gyorsulna ezzel.

2023. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gyári a blokk,viszont most cserélem a kopó alkatreszeket a hajtásnál mert már gyengélkedik,szóval mi történne ha egy komplett tuning variátor szettet meg egy 32kg erősségü kozepesen erős sárga kontraszt rugót meg egy malossi sárga rugós kuplung fejet tennék be? Utánna állítani kéne a karburatoron is vagy menne normalisan így csak ennyi cserélgetéssel?

Meg persze egy új gyari méretü szíj

2023. ápr. 19. 14:19
 5/15 A kérdező kommentje:
A gőrgök csak -1g al lennének könnyebbek a gyárinàl
2023. ápr. 19. 14:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez nem hangzik valami jó elképzelésnek.

A gyári görgő 5,5g ezekben, az enyémben 7g osak vannak szintén akörüli nagy rugóval és 8-9 ezernél vált. A tied el se indulna szerintem.

Hagyd a rugókat inkább maximum egy komolyabb variátor érné meg arra szerintem.

A gyári szíj meg szerintem rövid ezekre (791mm). Nekem 795 hosszú van és tovább kifut a tárcsákon. És persze ne felejtsd el kihézagolni a szijat.

A blokkhoz meg nem nyúltál szóval a karbihoz se kell.

2023. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor veszek csak egy komplett gyári kuplung szettet meg egy komolyabb variátor szettet. 6g os van az enyemben gyárilag akkor mekkorát tegyek bele görgőből?

A gyári szíj 792mm az enyembe milyen lenne bele egy 800mm polini,nem ugrana le? A variátor viszont nagyobb lessz a tuningolt szoval lehet elbírná vagy ki kell számolni?a mm et

A kihézagolással pontosabban mit értesz mert csak tekersz párat a variátornál es befeszül a szíj?

2023. ápr. 19. 15:23
 8/15 A kérdező kommentje:
A variátort tetejét filctollal rajzolvan nézzem meddig fut ki a szíj arra gondoltál?
2023. ápr. 19. 16:04
 9/15 A kérdező kommentje:

Jó.. már megvan értem.

Annyi érdekelne még hogy ha 6g os van hyárilag akkor ha nehezebb görgőt teszek akkor lassabban indul es ha könnyebbet akkor pedig gyorsabban vagy mit fog es hogyan befolyasolni a görgő?

2023. ápr. 19. 17:24
 10/15 anonim ***** válasza:

A 800mm lehet hosszú lesz de nem esküszöm meg rá. A filcezés jó ötlet és a jelenlegi összeállításon is kipróbálhatod.

Hézagolni azért kell a variátornál hogy a szíj minél bentebb üljön így alacsonyabb fokozatból indul.

Nehezebb görgőkkel alacsonyabb fordulaton fog váltani és ellenkezőleg a könnyebbel. Szerintem ezt ne variáld nagyon ha gyári a blokk és a kontrasztot se mert az a görgőkkel szinkronban dolgozik.


Javaslom az alábbi úriember videóit segítségnek

[link]

2023. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!