Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Jaguar...

Mi a véleményetek a Jaguar I-pace-ről? Milyen autó testközelből? tényleg olyan jó a vezetési élménye? Miért kerül alig 5 évesen csak 15-16 millába?

Figyelt kérdés

#terepjáró #Jaguar #SUV #villanyautó #i-pace #egzotikus autó
2023. ápr. 25. 17:55
 1/2 Isti1976 ***** válasza:
100%

Egy kitűnő autó, nekem 2018-as van, tehát még az első széria, de már abba is nehéz belekötni, mármint nem a fotelhuszárok szintjén, hanem használat közben :).


Az akkumulátora alig degradálódott 110.000km alatt, 3%-5% lehet, gyakorlatilag nem érezhető, mert közben kijöttek rá szoftver frissítések, amik meg növelték a hatótávot így az eredő kb 0km hatótáv veszteség.


A vezetési élményéről azt mondanám, hogy könnyed és sportos, a 0-100km/h elképesztő, de nyugodt, kiegyensúlyozott is tud lenni "normál" módban. A kormányzása és a fék/regeneratív fékezés hangolása is példás. Egy helyzet van, amikor bukik a mutatvány, kereszt úthibán vagy fekvőrendőrön a hátsó futómű teherautósan kileng (nem adaptív/légrugós futóművel). Kár, mert különben tökéletes az illúzió, hiába 2.2tonna az autó.


A kijelzők sebessége javult a szoftver frissítésektől és szinte minden fontos funkcióra van gomb. A beltere ízléses és nagyon tágas. Amolyan modern, de hagyományos autós. Látszik rajta, hogy Ausztriában a Magnánál rakják össze, a belterében nagyítóval kell keresni az összeszerelési hézagokat. Ami sokat dob a térérzeten, az a fix üvetető (optionális extra).


Hatótávolságban a 110.000km-t futott is a következőket tudja 18"-os kerekekkel, a fűtés ebből induláskor lecsíp hidegben, de később már keveset vesz le, illetve nagyobb felnivel -5 - -10%:


városi körülmények: 410km

90km/h: 360km

110km/h: 310km

120km/h: 295km

200km/h: 120km (ezt csak youtube-on láttam)


Aki sokat autózik annak lehet hogy kevés ennyi egy napra, nekem pl ez bőven elég. Mivel első szériás, csak 7kW-al tölthető otthon, de reggelre így is feltöltődik, így ez nem különösebben hátrány.


5év/110ekm után semmi nem nyöszög, lötyög, betontömb szilárd maradt vezetve, egy új autónak tűnik. A start/stop gomb feliratán látszik, hogy nem új az autó :).


Azért esik az ára, mert 5 évesen minden használt luxusautó ára ennyit esik. Másik szempont, hogy 12-15 évnél többet az aksik nem bírnak, akkor se ha nem volt sokat használva, szimplán a koruk miatt tönkre fognak menni. Persze egy mai kis turbómotor se sűrűn éri meg szerintem a 15 éves (200eKm feletti) futást.

dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
dec. 3. 12:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!