Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 152 cm-es magassággal sportmotor?

152 cm-es magassággal sportmotor?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnèm elkezdeni az A2-es motorosjogsit. Sajnos elég picit vagyok,és sehol sincs olyan motor amivel tudnék tanulni és vizsgázni így saját motorral kell ezt megvalósítanom.

Van köztetek hasonló magassággal motoros?:)

Zontes v310et néztem és a Kawasaki er6n-t, úgy tudom azt lehet "ültetni" ,valaki Kawasaki Ninja-t is ajánlott, de sajnos nem tudom már azon belül melyik típust, sokat olvasgattam,nèzelődtem.

Tervezek elmenni boltba is,hogy esetleg rá is tudjak ülni pár motorra és tanácsot kérni. De hátha lesz itt sorstárs.

27/N


2023. ápr. 27. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valaki magyarázza már el nekem, hogy ha nem kátyús úton akar megállni valaki, akkor mégis mi köze van a magasságának a motorhoz. Max. túl kényelmes nem lesz egy túraenduró, sportmotor meg amúgy is felejtős egy kezdő motorosnak, miért akarnád előre megnehezíteni a saját dolgod?
2023. ápr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy Ninja 400.
2023. ápr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 27. 01:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg nem árt ,talán, valószínűleg,ha leèr legalább az egyik lábam?! 😒😒
2023. ápr. 27. 01:28
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
#4 Fizika. Az egyik lábad mindig leér, legfeljebb nem függőleges a motor. Mit számít? Bal lábad leér, jobb lábad nyomja a hátsó féket, tehát stabil (stabilabb is, mintha mint két lábad a motor két oldalán a földön lenne!), ha meg elindul, úgyis felegyenesedik.
2023. ápr. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sportmotort én se javasolnám kezdőként, pláne rutinpályára ahol hajszálra vagy a borulástól, ha meg eldőlsz akkor törik az idom.

A mi sulinkban is van egy ilyesmi magasságú csaj, és ő elengedte az A2-t,mert nem volt számára elég alacsony motor, pedig ő motoros családból jött, így maradt az A1-nél.

2023. ápr. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Neked kemping bicikli inkább.
2023. ápr. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 "Fizika. Az egyik lábad mindig leér, legfeljebb nem függőleges a motor. Mit számít?"

Fizika, kedves ötös, fizika. Annyit számít, hogy ha dönti a motort, akkor az egyetlen bal oldali támasztó lábára terhelődik annak a súlya - minél jobban meg kell dönteni, annál több. És a 152 centivel valószínűleg nem erőemelő a kérdező, és főleg kezdőként, tapasztalat nélkül bizony könnyen előfordulhat, hogy egy több száz kilós vas annyira megbillen, hogy nem tudja megtartani.

2023. ápr. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Persze, hogy annál jobban terhelődik, de a súly nagy részét még mindig a két kerék tartja. Nem kell erőemelőnek lenni ahhoz, hogy valaki motoron üljön. 50 kilós fiatal lányok felállítják a 200 kilós gépet, saját szememmel láttam.
2023. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!