Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfordulas lámpás kereszteződ...

Megfordulas lámpás kereszteződésben?

Figyelt kérdés

[link]


Pl itt a balra kanyarodó savbol ki lehet vitelezni? Ha igen hogyan? Oktató soha nem tanította és egyszer se próbáltam még mióta jogsim van eddig ha megkellet fordulni mindig megálltam egy neptelen mellék út mellet és saroktolatásal oldottam meg vagy bementem a mellek útra y fordulü aztán vissza a főútra vagy körbe kerültem a fél várost egy körforgalomig:D


2023. ápr. 30. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Te most direkt ott akarsz forgolódni ahol mindenben bizonytalan vagy???

Szörnyű hogy csak a bajt keresed !!!

2023. máj. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

Egy autó fordulóköre kb 10m. A jelzett kereszteződés(ek)ben szabályosan kb 6m-ed van, tehát tolatgatnod kellene. Ha szabályos szeretnél lenni, akkor a halszálkára nem mehetsz rá. A buszpályaudvar felé lévő elválasztott sávos út pedig egyirányú, azt elhagyva pedig a zebrán kellene fordulnod. Tehát semmiképp sem lesz szabályos.

Megfordulni úgy is lehet, hogy használod a mellékutcákat. Vácon ez mindenhol elég könnyen megoldható (a Dunaparton valóban nem olyan könnyű, ott tényleg kerülgetni kell, de az uszoda előtti rész amúgy is egyirányú). A Föcin pl emész jobbra, 50m-re ott a körforgalom, visszafordulsz ott, és balra a Budapesti Főútra (tipp: ha kicsi a forgalom, és épp előtted vált az a lámpa pirosra, ahonnnan a kép van, és te a város felé mennél, akkor a körforgalomban megfordulva még eléred a város felé a zöldet!). Meg is fordultál. Másik kép: befordulsz a Galcsek utcába, és a "Kötött" előtt a háromszögnél meg lehet fordulni. Amúgy a buszpályaudvarnál a 2x2 sávos rész végén is sokan fordulnak meg.

2023. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Egy apró kiegészítés, zebrán meg szabad fordulni. Ez tuti, mert én is azt mondtam, hogy nem, buktam is egy pontot az elméleti vizsgán.
2023. máj. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!