Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy kereszteződésben...

Ha egy kereszteződésben mindketten balra kanyarodunk mi dönti el, hogy kis ív vagy nagy ív?

Figyelt kérdés

Tudtommal lehet így is meg úgy is, de mi a döntő?


Arra gondolok hogy h az el lehet menni úgy is balra h megkerüljük egymást a szembejövő balra kanyarodóval szóval jobbról haladunk el egymás mellett vagy balról...


[link]


pl. ennél a kereszteződésnél jól látszik h balról kerüli ki egymást a két balra kanyarodó... na ennél a kereszteződésnél már volt h jobbról kerültem a balra kanyarodót de volt h balról



2023. máj. 2. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Leginkább az dönt, hogyan reagálnak a közlekedők.


Véleményem szerint az a legjobb, ha nem keresztezitek egymás útját, +1 hibalehetőség kizárva, épp elég a többi közlekedőre figyelni.


Alapból szűkebb helyen nem is lehet bekanyarodni ha keresztezik egymás útját. Nagyobb helyeken meg megvan a veszélye, hogy a mögötted és a másik mögött érkező is behajt a kereszteződésbe, aztán jól elzárjátok egymás elől az utat.

2023. máj. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki inkább a kis ívet választja. Ha ilyen szitu alakul ki, pl egy kisebb útkereszteződésben, akkor már kicsit balra ferdén is álok meg, ezzel jelezve a szembelévőnek, hogy mondhatni levágom a kanyart.
2023. máj. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagy területű a kereszteződés (pl. többsávos vagy osztott pályás útnál), akkor egymás mögött szokás, kisebb kereszteződésekben egymás előtt szokás.


A lényeg, hogy ugyanazt csináljátok.

2023. máj. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Lökjetek meg, nem találtam erre szabályt a KRESZ-ben, persze lehet , hogy ügyetlen voltam. Emlékeim szerint balra egymást megkerülve kell bekanyarodni, ha a kereszteződés mérete lehetővé teszi. A gyakorlatban ezt túl sokan levágják, ami nemcsak azért veszélyes, mert a két balra kanyarodó összeütközhet, de akár egy, az ő haladási irányukra merőlegesen érkező jobbra kanyarodóval is csattanhatnak, hiszen jó eséllyel így már nem nagy, hanem “közepes” ívben fordulnak balra. Én inkább igyekszem emiatt elengedni a velem szemből kanyarodót és utána rögtön olyan pozíciót elfoglalni, hogy már kizárólag a nagy íves megoldás legyen lehetséges az esetleges többi kanyarodónak.
2023. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
Ez nekem fura. Így elnézve ezt a kereszteződést normál esetben a szembejövő és te is elvileg szabályosan végrehajtva a kanyarodást nem keresztezitek egymás útvonalát. A többi sávból meg nem is mehettek balra, szóval... Itt valaki valamit nem jól csinál.
2023. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizti, hogy a ket szembe jovo irany egyszerre kap zoldet?
2023. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra tippelnek, hog ynem, tul sok mindenre kene figyelni. Szembol mindket savbol johetnek, szembol jobbra vagy egyenesen tovabbhaladonak veled szemben elsobbsege van, es akkor meg figyelj a szembol balra kanyarodora is? 🤪
2023. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez így van amikor szemből kanyarodok balra, figyelnem kell 3 sávra szembejövő ha kisívbe kanyarodnak az autóktól sehogy se lehet látni aki egyenesen halad át utána még ott a gyalogos is szal szörnyű.


Igazából napi szinten járok arra de már megszoktam h mindenki kisívbe megy ott, csak az egyiknap egy barom buszos majdnem nekem jött. Szituació: Én kisivben gyorsan beakartam venni a kanyart pont nem jött senki a buszos meg ki akart kerülni de már rég bekanyarodtam elé és jött rám szembe az idióta azt mutogatta h elsőbbség adás meg ilyenek, miközbe telizöld van és ő is balra kanyarodott... Valószínű mert buszsofőr felső hatalmat érezz magában aztán azt hiszi minden úgy van ahogy ő akarja

2023. máj. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!