Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszélyes nyáron téli gumival...

Veszélyes nyáron téli gumival járni?

Figyelt kérdés

Jobban kopik az tudom de közlekedés biztonság szempontjából mi a helyzet? Hosszabb a fék út mint egy nyárival?

Vizesen úton rosszabbul tapad mint a nyári?


2023. máj. 12. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Igen, hosszabb is a fékút. A nyári guminak jobb a vízelvezető képessége is. Én vennék egy négyévszakos szettet és télre visszarakosgatnám a télit, és elhasználnám helyedben.
2023. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Vagy ami még jobb, eladni a téli gumi garnitúrát és venni egy négyévszakos szettet.
2023. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ez hogy van? A nyári guminak mindig jobb a víz elvezető képessége vagy csak 7 fok felett allata pedig a télinek?

Mennyit ér egy 3 éves téli gumi szett? 4mm megvan a profil mélysége

2023. máj. 12. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

#3 Igen, mindig jobb a nyárinak, azok a hosszanti irányú csíkok arra vannak direkt.


3 éves gumi még teljesen jó még, jó áron el lehet még adni. Négyévszakosat vennék a helyedben, azt nem kell folyton cserélgetni. Ha nem laksz hegyes-dombos helyen, akkor teljesen jó télen is. Az az évi 1 nap minusz miatt felesleges téli és nyári szettet venni, ha nincs jelenleg.

2023. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4

Tehát akkor vizen futás esetén is a nyári a jobb?

2023. máj. 12. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Igen, mivel jobban elvezeti a vizet a bordázattól.
2023. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen gumi van rajta, ha valaki nem tud vezetni.
2023. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak hogy fel van keményedve és kopott. Amúgy nem.
2023. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én használtam télit nyáron. Nem érdemes.

Melegben nyúlik, kanyarban nyikorgott is. Fékút érzésre kb +30% mint nyárival. Illetve fogyasztásban is picit hozzátesz. Esőben is rosszabb.

Nagyon maximum kis faluban/városban óvatosan eljárkálva esetleg de inkább vegyél nyárit vagy négyévszakost. Bár sokan csinálják, hogy a kopott télivel kihúzzák a nyarat és csak télire vesznek új szettet.

2023. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9es. Én ilyet nem tapasztaltam. Másfél éves téli van rajta és évi 10ezret megyek nagyság rendileg. Gyorsan menni amúgy is csak egyenesben szoktam. Kanyarban meg alapból nem szokásom gyorsan menni. Tegnap végig szakadó esőben mentem 100km-et. De értelem szerűen ésszel kell vezetni.
2023. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!