Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsi éri meg jobban?

Milyen kocsi éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, milyen kocsi éri meg jobban. Évi max 10 ezer km-t megyek, azt is leginkább városban, de nyáron hétvégenként elmegyünk egynapos kiruccanásokra és évi egy-két alkalommal hosszabb utakra is. Ketten vagyunk, gyerek nincs, szóval a kocsi mérete nem olyan lényeges. Vajon mivel járnék jobban hosszútávon?


- Maradjak a jelenlegi, alacsony fogyasztású kis benzines kocsimnál?

- Vegyek egy teljesen elektromosat? Városba tökéletes, de hosszabb utaknál problémás lehet.

- Esetleg egy plug-in hibrid, ami városban elszaladgál villannyal, hosszabb útra meg ott a benzinmotor?


Az üzemanyag/áram költségét és a karbantartást tekintve mi lenne vajon a jobb? Persze tudom, hogy a kocsi ára se mindegy, de az úgyis eloszlik hosszú távon.


Garázs van, ahol tölteni tudom a kocsit, de csak 10A-es 230V van, szóval ott lassú lenne a töltés. És ezen változtatni nem tudok, mert csak bérlem a garázst.



2023. máj. 17. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Benzines
Elektromos
Plug-in hibrid
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Hát, erre a célra, a dízeles.
2023. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na dízelt aztán biztos nem veszek, mikor előbb-utóbb ki fogják őket tiltani mindenhonnan, jóval drágább a szervizelésük, sokszor a karbantartás ellenére is már 8-10 évesen okádják a fekete füstöt és többnyire a gázolaj drágább, mint a benzin (jó, most pont nem).
2023. máj. 17. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj hogy mi éri meg jobban az a számok alapján dönthető el, de konkrétumot nem mondtál.

Itt valakinek a plug in hybridet évi 10e km-re számoltam 2/3ad villanyos használattal 300e Ft körüli nyereség hozható .


Ez pontosan 2m Ft kamata állampapírban, tehát ha 2 M ft-nal kevesebbet kell a jelenlegi autódra rafizetni akkor nyereséges, ha többet akkor veszteséges.


Az autók értékvesztéset is kell nézni meg a költségeit.

2023. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mostani kocsim városban 5,8 litert eszik. Értékvesztés? Hahu-n utánakeresve most 3 évesen drágábban tudnám eladni, mint amennyiért vettem. :D
2023. máj. 17. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem fogják egyhamar kitiltani a dízeleket, gondolj bele, a jó kis 60-70 millióért eladott 60tdi A8ak, az m50d bmw-k, és az egyéb méregdrága dízelek amik most újak, 10 év múlva se lesznek olcsók, szerinted ki fogja hagyni hogy ezek a kocsik mind menjenek a levesbe? Arról nem beszélve ha ez így lenne, a gyártók tudnának róla és akkor nem fejlesztenék a dízelmotorokat már.
2023. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!