Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hanyadjára mentetek át forgalm...

Hanyadjára mentetek át forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés

Ma buktam meg harmadjára, először Y megfordulásnál felmentem a padkára, másodiknál nem követtem a sávot és az oktatónak bele kellett nyúlnia, de az már nem sokon múlt, most meg kanyarodtam ki emelkedős útkereszteződésből, amikor kiindultam még nem jött senki, aztán mire kiértem pali 60-nal rongyolt és az oktatónak kellett belefékezni. Persze az izgulásom se segít rajtam sosem.

Nagyon el vagyok keseredve, kezd tőle minden kedvem és motivációm elmenni... Órákon jól vezetek, de vizsgán egyszerűen mindig csinálok valami hibát.

Szívesen olvasnám a ti történeteiteket is és tanácsaitokat.

Köszönöm előre is a válaszokat.:)



2023. máj. 26. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
tolatni figyelni kell nagyon. Kellene a rutinvizsga, rutinpályán, mint régen.
2023. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Én másodikon mentem át, egy egyirányú utca balra kanyarodás miatt buktam az elsőn. Hála isten hogy nem mindenki megy át, akinek még nem megy biztonságosan a vezetés. Gyakorold azokat amiket elrontottál.
2023. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2-es igen végülis inkább az oktató mellett hibázzak, minthogy utána balesetem legyen

Csak na, fogy a motivációm:/

2023. máj. 26. 12:12
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem te vagy az egyetlen. Én is nagyon vizsgadrukkos voltam, ötödjére mentem át, de addigra már kész idegroncs voltam. Csak azért nem adtam fel, mert amúgy szeretek vezetni, és az órákon jól ment.


Nem bántam meg, azóta is napi szinten vezetek (2 éve), szóval így utólag azt mondom, megérte.


A magyar rendszer szerintem úgy szar, ahogy van,csak a pénzlehúzásról szól. Sok olyan ország van, ahol lazábban veszik és nem szopatnak halálra, hanem ideiglenes jogosítványt adnak a sikeres (kevésbé szigorú) forgalmi vizsga után. Utána 1-2 évig csak úgy vezethetsz, ha van melletted egy tapasztalt sofőr. Az oktatáson itt is csak az alapot kapod meg, gyakorlatilag én is apám mellett tanultam meg vezetni, miután megkaptam a jogsit.

2023. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem elsőre sikerült.


Igaz rengeteg órát vettem (nulla tudásból indultam), a 66.órán vizsgáztam.

2023. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

elsőre, 5 pótórával.


Kérdező, a hibákat tekintve valószínűleg még szükséged van gyakorlásra. Ezzel nincs gond, nem mindenkinek ugyanannyi idő az alap vezetési tudást elsajáítatni. Azért gondold át, ezek a forgalmi hibák mind-mind jogosak. Esetleg vedd végig az alapvető dolgokat, próbálj úgy kockentrálni, hogy azokat a hibákat elkerüld, és mindent kétszer gondolj meg.

2023. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre, 50+ órával amikor ilyen hibákat mint amiket írsz már egyáltalán nem vétettem. Nekem ez a harmadik szituáció amit mondasz szintén előfordult az egyik órámon, borzalmasan ijesztő, hatalmas hiba, ha az oktatóm nincs ott, akkor belém is jött volna a száguldó Audis, azóta is gyakran eszembe jut. Amíg nem tanulsz meg ilyen helyzeteket elkerülni, megoldani, addig inkább gyakorolj még, sajnálom, hogy pont a vizsgán ért ilyen helyzet, de jó hogy az oktatód tudott menteni és nem egyedül voltál már, jegyezd meg jól és legközelebb inkább várj tovább amíg biztosan tiszta a levegő, , ne kapkodj, nézz körbe többször az utolsó pillanatig. A másik két hibád is figyelmetlenség, próbálj meg jobban összpontosítani, lassabban csinálni a dolgokat, precízebb is vagy és több időd van felmérni a környezetben a sávokat, táblákat, útviszonyokat. Hajrá, menni fog!
2023. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre átmentem, igaz vettem nem kevés plusz órát, olyan 45-50 körül voltam papíron.


Amiket a kérdező ír azért elég fontos dolgok. A vizsgának valójában arról kell(ene) szólnia, hogy tudsz biztonságosan vezetni, és ha még nem megy, akkor bizony gyakorolni kell.


Én mondjuk pont nem értek egyet abban, hogy lazábbra kellene venni az oktatást és vizsgát. Szerintem pont, hogy sokkal szigorúbban kellene nézni, ki vezethet és ki nem. Mert sajnos sokan mentálisan sem lennének alkalmasak a vezetésre. Mert addig oké, hogy valaki "mer" vezetni értsd, tapossa a gázt, de a baj ott jön el amikor baleset lesz és megsérül/meghal valaki. Vagy épp elég ha anyagi kár keletkezik, egy sima koccanás is indulhat félmilliótól.


A tapasztalt sofőr dologgal is az a baj, hogy hiába van valakinek jogosítványa, attól még nem feltétlenül lesz alkalmas "oktatásra" vagy biztonságos közlekedésre. Saját apám lenne az utolsó a világon, akivel egy autóba ülnék, mert idióta agyatlan módjára közlekedik és mások mellett ülve is csak a "nyomjad már neki, mutasd már meg mit tud, mit fosol tőle" mentalitása jön elő ami nyilván nem egészséges dolog.

2023. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok bíztatást, kedvesek vagytok!

Valóban, a hibáknak most kell előjönni, engem csak az zavar borzasztóan, hogy ezek nem az órákon történnek, hanem mindig a vizsgán.

2023. máj. 26. 17:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az órákon ugyanazon az úton mentek, vizsgán pedig új útvonalon és nem fogod fel elég gyorsan a szituációkat.
2023. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!