Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes csak azért járműmérnök...

Érdemes csak azért járműmérnökire menni, mert szeretem az autókat?

Figyelt kérdés
Most is egyetemre járok, bölcsész szakra, de rühellem, nem az én terepem ez a humán pálya. Szabadidőmben is az autók társaságába menekülök. Több ismerős is mondta, miért nem célzok meg egy jármű, vagy közlekedés mérnöki irányt. Elgondolkoztam ezen is, nem tagadás, de azért matekból lenne mit pótolni, nem voltam valami kiemelkedő. Hallottam azért durva dolgokat a mérnökiről, bár, ha meg van a motiváció, talán könnyebb lehet.
2023. jún. 1. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Bolcses vagy , autós újságíró legyél. Mérnökként egy gyárban tervezel kapaszkodót évekig, újságíróként autókat tesztelsz véleményezel és utána olvasol keresel dolgoknak.


Bár igaz, ha ezt tőlem kellett megtudnod, akkor lehet hogy mégse ez a te utad :)

2023. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy haverom, 14 évesen kapott egy Simsont és egy kézikönyvet, hamarabb szedte szét, minthogy ráült volna. 17 évesen járta a MÉH telepeket és összerakott a semmiből egy Simsont. Járműmérnök lett, egyetemen versenyautót is tervezett, neki ez az élete.

Én pl. úgy vagyok villamosmérnök, hogy a mai napig inkább fizikatanár vénám van, csak ezzel tudok jól keresni és rugalmasabb, kényelmesebb az életem.


De azt tegyük hozzá, a BME-n pl. a közlekkar a legszívósabb. Ezt nem tudod úgy csinálni, hogy "unom a pályámat, inkább tanulom ezt". Nem, ezt tényleg a legjobb 18 évesen kezdeni, és szemellenzősen 5 évig mindent félretenni, csak menetelni. Biztos lesznek, akik lepontoznak, de három diplomám van a BME-ről és egyik sem úgy lett, hogy "egyetem", "fun life" meg társaik. Kemény meló végigcsinálni, és amikor nagyon sz*r és nagyon rühelled, akkor kell a legjobban nyomni. Azért könnyű gimi után kezdeni az egyetemet, mert nincs egyéb perspektíva, akármilyen nehéz, azt hiszed, ez az élet. Ha már tanultál mást és dolgoztál mást, akkor nem könnyű elfogadtatni magaddal, hogy mennyi áldozatot kíván ennek az elvégzése.


Ráadásul ha igazán az autók érdekelnek, egy mérnöki diplomával te nagyon okos leszel, de a gyakorlati dolgokhoz hülye. Akkor inkább estin/levelezőn/hétvégente végezz el egy autószerelőit hobbiból. Én villamosmérnök vagyok, de sz*rt sem értek a villanyszereléshez. Felírom a fizikáját annak, hogy hol csúszik meg a motor kereke, de egy kuplungbovdent nehezemre esik kicserélni.

2023. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pszichológus atya ***** válasza:
Ha a repülőket, hajókat, vonatokat, bányadömpereket, CNC-gépeket és csapágyakat is szereted akkor igen.
2023. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Hát, ha nehezebb egy töri tanárinál, s tényleg ennyi áldozatot hoz, akkor inkább hanyagolom. Bár a tanárit se 18 évesen kezdtem, de tény, hogy a töri mellett van azért szabadság, bőven.
2023. jún. 1. 21:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Áldozatot hoz. Na jó, tehát helyesebben, áldozattal jár.
2023. jún. 1. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nekem egyetem alatt nem volt időm párkapcsolatra, és kevés mérnököt ismerek, akinek úgy volt kapcsolata egyetem alatt, hogy nem korábbról hozta, vagy legalább a párja szintén BME-s volt, így megértette a szitut. Aki nem 1-2 év csúszással akarja elvégezni, az erről kb. lemond, vagy a környezete nagyon-nagyon megértő. Sajnos ez a helyzet. Azóta én a Műszakin doktoráltam és tanár vagyok, és komolyan mondom, más egyetemekről tömték a fejünket okos meg sikeres emberek, hogy egyetemistaként az ember ráér, hát, a BME-n voltam a legkevésbé ráérős. Amióta elvégeztem, azóta van szabadidőm, nekem pont az a bő öt év volt az, amikor mindent alá kellett rendelni és volt két olyan félév amikor konkrétan heti egyszer nem aludtam.
2023. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Na ja. Tanárin azért marad idő ismerkedésre is. Ezt nem biztos, hogy szívesen feladnám, de valamit valamiért, nyilván. Tanárin azért rengeteg a leányzó is. Mérnökin biztosan megbolondulnék.
2023. jún. 1. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Van az a lifehack, hogy mérnökként semmelweises csajt szedünk fel, mert nekik még kevesebb a szabadidejük. :D
2023. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem. Szarul fizet “felelseges”


Inkább gépész (bár ez se fizet sokkal jobban) vagy mechatro aztán specializálódj

2023. jún. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!