Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szoktatok autószerelőt...

Hogy szoktatok autószerelőt választani? Mi alapján jártok egyikhez másikhoz?

Figyelt kérdés
Nemrég koppantunk egy szerelővel és teljesen tanácstalanok vagyunk, hogy legközelebb mi alapján döntsük el hova vigyük. Nem örülök, hogy a sztereotípiát még mindig nem tudtam megcáfolni, de még bízom benne, hogy vannak korrekt szerelők, csak meg kellene találni őket…

2023. jún. 3. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kis falusi sufni szetelőhöz nem járok.


Árajánlatokat kérek szerelőktől, és az alapján döntök.

Egyelőre sok mozgástér nincs, mert csak márkaszervit johet szoba a garancia miatt.

2023. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Beléptem egy márkaklubba. Nekik meg van egy szép listájuk a megbízható, főleg márkaspecifikus szerelőkről.
2023. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem választok, mert magam az vagyok. Ismerve a környék szervizeit és szerelőit, egy valamit biztosan tudok állítani és javasolni: google értékeléseket kell olvasni, nagyon jó mérvadók. Ha sok értékelése van (minimum kettő, de akár három számjegyű) és az átlag 4.2 vagy magasabb, akkor bátran lehet hozzájuk menni, ennyi pozitív értékelést nem a szél hord össze.


Persze azt illik tudni és elfogadni, hogy hibátlan szerelő/szerviz nincsen. Mindenki ember, mindenki hibázik, ettől egy szerelő/szerviz nem lesz kapásból rossz. Továbbá mivel nem egyszer tapasztaltam már magam, azt is kihangsúlyoznám, hogy mikor az ember behoz javításra egy szarkupacot, akkor ne lepődjön meg, ha kap egy telefont, hogy nőni fog a végösszeg, mert pl. beszakadt a csavar, vagy megbontás után egyéb problémát is találtak, stb. Ez egy ilyen sport, ezekről nem a szerelő tehet, ezek miatt nem kell lehúzni őket és másikat keresni.

2023. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltam már párat, ahhoz járok, amelyiket a legjobbnak találtam.
2023. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznosak!

Igazából pont ezaz, hogy nem hívott minket azzal, hogy mit talált és mit szerelt be, illetve amikor átvettük, nem kaptunk listát arról hogy akkor konkrétan mi változott az autóban, csak egy gyors elhadarást fél nappal korábban telefonon. Egy olyan hibával vittük el oda az autót, amit vééégülis kijavított, azaz jár az autó, de voltak tagadások, furcsa alkatrész lötyögések, amiknek nem is volt közük az eredeti hibához és a vizsgált területhez, hiányosságok voltak a visszaépítésben, nekünk kellett otthon meghúznunk csavarokat, hasonlók... Ráadásul check engine lámpát is kaptunk aznap este, aminek elméletileg tudjuk az okát, de ő csak kitörölte a hibakódot és haza engedte az autót, hogy működik.

2023. jún. 3. 14:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor máskor nem viszed hozzá. Amúgy Googleben vannak értékelések, ahol nagyjából tudsz értesülni a szerelő munkamoráljáról.
2023. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#5 Na, mindez mondjuk pont tökéletes indok arra, hogy másikat keress.
2023. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nálam komplikált, mert több autóm van egyszerre, és gyakran cserélgettem is egy időben (erről kezdek leszokni). Egy szabályt tudok javasolni:

-legyen egy fix, jól bejáratott szerelőd, akivel már ismerősi viszonyban vagy, és hozzá hordod az autót. Ez mindenképp jobb, mert ha stabil kliens vagy, akkor kissebb eséllyel fog átverni, és többszázezres alkatrészeket feleslegesen kicserélni, hogy keressen rajtad. Emiatt sem ajánlom, amit előttem írtak, hogy kérj több helyről ajánlatot, és az olcsóbb helyre vidd. Szerelőből, mesterből mindig a jobb lesz az olcsóbb a végén, nem pedig az, amelyik egy munkálatra a legolcsóbb ajánlatot adja. Apámnak az egyik márkaszervízben is volt ilyen fix szerelője, ahová több, mint 10 évig hordta az autót, és nekem is ilyen van. Jól felszerelt műhelye van, sok melóval, de engem bevesz időben mindig.

-élethelyzetből adódóan távol az otthonomtól is kellett keressek egy szervízt az egyik autónak. Google vélemények nagyon jó támpont, ezalapján találtam idegenben is nagyon jó szervízt.

-"Kis falusi sufni szetelőhöz nem járok." Ez nagyon téves gondolatmenet. Pont a nagy híres márkaszervízekben húznak le úgy, hogy a sírás kerülget mikor rájössz. És a lenézett sufnikban általában lelkiismeretes szerelők a hibák forrását próbálják keresni, nem pedig azt, hogy hogyan cseréltesse ki veled a fél autót. De ilyen műhelyekbe is ismerősi alapon jó menni csak, ez tény.

Mégvalami: ha nem is értesz semmit az autókhoz, ne ismerd be. Játszd el, hogy nagyon képben vagy, vagy inkább ne mondj semmit. Azt véletlenül se mondd, hogy neked fogalmad sincs az alkatrészekről, vagy ilyesmi.

2023. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok autoszerelot látni
2023. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolult. Én eleinte a Nagykunság legjobb szerelőjéhez jártam, nagyon közeli barát nyilatkozta ezt. Olcsó volt, szinte ingyen, de egy-két tünet alapján kételkedtem, hogy mi volt elvégezve és mi nem. Mivel kétlaki vagyok, másik lakhelyemen ugyanaz az ismerős javasolt egy másikat, akit más, gazdagabb rokonom nem kedvel, nekem ő jött be. Szerintem ez kicsit intuitív, elviszed valakihez 1-2x lehetőleg apróbb munkákkal, és ahogy azokat kezelik, milyen tájékoztatást csinálnak, mennyire néznek hülyének az alapján eldöntöd, jó-e neked. Én a mostani szerelőmet nagyon bírom, néha csak telefonon konzultál apróságok kapcsán, és nyilvánvaló számomra, hogy érti, amit csinál.
2023. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!