Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elfelejtett olajcsere?

Elfelejtett olajcsere?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy tavaly kimaradt az olajcsere a kocsimon. 😬😬😬 34.000 km-t mentem azóta vele. Teljesen abban a hitben voltam, hogy tavaly novemberben megcsinálta a szerelő, amikor műszakira felkészítette és vitte, de most esett le, hogy nem..azt mondta akkor, hogy januárban hozzam vissza, de elfelejtettem. Utoljára így 2021 novemberben volt cserélve. Hétfőn Sos keresek szerelőt, aki lecseréli. Nagyon nagy a gáz? Opel Astra 1.4 benzines

Valaki nyugtasson meg mert aludni se fogok tudni addig


2023. jún. 3. 22:07
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

5-ös válaszom lepontozva, miért is tisztelt "szakértők" ?


Ha szíjas, az jobban bírja kérdező, azért a nívópálcát nézd meg, mi van rajta.

Bár egy eldugult olajfurat már tud csodákat művelni egy motorban. :(

Ha olajcsere után szép hangja maradt, túlélte a műveletet.

2023. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Nem, csak amíg nem találok szerelőt aki lecseréli addig sem leszek idegben ha valaki mond valami megnyugtatót.
2023. jún. 4. 08:51
 13/37 A kérdező kommentje:
Szíjas igen, nívópálca kicsit olaj csak..
2023. jún. 4. 08:52
 14/37 anonim ***** válasza:
50%

Le leszek pontozva de elgondolkodtató, hogy olyan emberek vezetnek akik az olaj szintével kapcsolatos információt sem tudják kifejteni, csak hablatyolnak valami nem sok olaj csak kicsiről :D


A szintet kell nézni, hogy a jelölési határok belül van-e az olaj szintje vagy sem.

2023. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

A nívópálcán van 2 jelzés (max-min).


Ha az alsó jelzés alatt van a szint, akkor be se indítsd, addig amíg nem töltöttél rá.

2023. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Reggel 8-ra viszem szerelőhöz, találtam már most aki holnap azonnal vállaja. De valahogy el kell vinnem oda hozzá, 20 km.. én nem merek rátölteni, amúgy se nagyon kapok ma sehol már olajat szerintem a környéken.
2023. jún. 4. 08:59
 17/37 A kérdező kommentje:
A max-min értelmezhetetlen, mert nem volt rajta vastagon olaj, csak olajos volt a pálca, gondolom már alig van benne
2023. jún. 4. 09:02
 18/37 krwkco ***** válasza:
100%

"De valahogy el kell vinnem oda hozzá, 20 km.."

Ha eddig több tízezer km-t mentél vele, ez a 20 már nem fog számítani. Valamennyi olaj van benne, a szívócsonk feltehetően beleér és az elég lesz a minimális kenéshez.

2023. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik benzinkúton vagy nagyobb tescoban kapnál 1 literes olajat. De igaz, ha már 20 ezer km-t mentél, akkor az a +20 nem oszt, nem szoroz. Arra azért figyelj, hogyha esetleg a piros "alacsony olajnyomás" lámpa kigyullad, akkor állj meg.
2023. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Oke, Köszi :)
2023. jún. 4. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!