Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elfelejtett olajcsere?

Elfelejtett olajcsere?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy tavaly kimaradt az olajcsere a kocsimon. 😬😬😬 34.000 km-t mentem azóta vele. Teljesen abban a hitben voltam, hogy tavaly novemberben megcsinálta a szerelő, amikor műszakira felkészítette és vitte, de most esett le, hogy nem..azt mondta akkor, hogy januárban hozzam vissza, de elfelejtettem. Utoljára így 2021 novemberben volt cserélve. Hétfőn Sos keresek szerelőt, aki lecseréli. Nagyon nagy a gáz? Opel Astra 1.4 benzines

Valaki nyugtasson meg mert aludni se fogok tudni addig


2023. jún. 3. 22:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

"A max-min értelmezhetetlen"

Értelmezhető az, ha megfelelően nézed meg. Minden nívópálcán van jelölés.

[link]

2023. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Ha nincs olaj a pálcán akkor értelmezhetetlen szerintem 😅😅
2023. jún. 4. 10:33
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs olaj azon mi nem értelmezheto? Minimum szint alatt van, veszelyes igy járni vele.
2023. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

22 😂

Opel sosem kop el. 🤣

Én azért elbicikliznék a legközelebbi benzinkúthoz 1 liter olajért. Szerintem bele is öntheted mind. (Lehetőleg ne az ablakmosó tartályba)

2023. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy gáz.. eddig is tudtam, anélkül is hogy megnéztem, de mindegy már, ezt a 18 órát már túléljük remélem :(
2023. jún. 4. 12:35
 26/37 anonim ***** válasza:
Most már kb mindegy. Elviszed szerelőhöz azt a kicsi utat már túl fogja élni, szépen lecseréli, olajszűrővel együtt, aztán nem árt 5-6 ezer km után újra cseréltetni mert elég sok dzsuvát felfog szedni a friss olaj nagy eséllyel így arra még rá kell áldozni plusz a szűrőre is mert elég sok mindent megfog majd fogni. Aztán állj rá arra hogy évente vagy 10ezer Km-enként cserélteted ami előbb lesz meg nyilván az a biztos, de ha nem mész egy évbe 10 ezret akkor évente lecserélteted és kalap. Ha meg valami miat viszed szerelőhöz akkor amit még le kell cserélni olajra gondolok itt mindenképp mondd neki mert nem fogja magától lecserélni ha nem látja szükségesnek. Legutóbb elvitted műszakira való felkészítésre és abban a hitben voltál hogy az olajat is lecserélte, pedig nem, mert az nem műszaki feltétel és nem is kérted meg erre rá külön.
2023. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

Az amúgy baromi gáz, hogy valaki közúton vezeti az autóját, de egy olajszintet nem tud leolvasni a nívópálcáról, és nem, egy kicsit sem mentség az, hogy nő vagy, vagy hogy nem értesz az autókhoz. Haverom sem ért hozzá, nem is érdekli, de miután meg lett a jogsija és elkezdett vezetni, legalább az ilyen alap dolgokat megtanulta...


Az meg, hogy elfelejtetted, hogy akkor nem lett lecserélve, hát van ilyen. Ha viszont száraz a nívópálca, vegyél legalább 1 liter olajat (gondolom fogalmad sincs, hogy mi van benne, de ha H Astra, akkor valami 5W30 viszkozitású olajat, többi specifikációba ne menjünk bele), és tölts fel addig, amíg nem látod a nívópálcán a minimum és maximum között a szintet. Ezt pedig úgy nézd meg, hogy nívópálcát kihúzod, megtörlöd ronggyal, majd vissza dugod, és újra kihúzod, majd ez után olvasod le a szintet. Addig meg lehetőleg ne használd az autót, mert egyszer kell csak, hogy az olajpumpa falsot szívjon, és dobhatod ki a komplett motort, és igen, lehetőleg még a szerelőhöz se vidd el, amíg nincs elég olaj a motorban.

2023. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

#26

Így fogok tenni, lecseréltetem majd újra pár ezer km után megint.

Eddig mióta nálam van, 18 éve, mindig cseréltettem 10.000 km-enként, soha nem felejtettem el életemben sem. Sem ezt, sem a műszakit, se a gumicserét, semmit, mindent időben intéztem eddig. Tudom nem kifogás, de elvittem novemberben műszakira + átnézésre, aztán mondta a szerelő hogy januárban hozzam vissza olajcserére, amikor pont meghalt apám is anyukám után, és rámszakadt a temetés intézés, a hagyaték ügyintézés, a kutyáinak intézése, a házzal, autóival minden, és a sajátom kiment a fejemből. Izzót cseréltem tegnap, és akkor láttam meg a matricát, hogy nem lett olaj cserélve.

2023. jún. 4. 16:58
 29/37 A kérdező kommentje:
Lett bele töltve olaj előbb, 10W40, a benzinkutas azt mondta ha úgyis holnap cseréljük akkor jó ez, úgyis leengedik holnap.
2023. jún. 4. 17:36
 30/37 A kérdező kommentje:
Amúgy 10W40 volt benne
2023. jún. 4. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!