Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket kell figyelembe venni...

Miket kell figyelembe venni motor vásárlás során?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi mire figyeljek oda, pl hogy ne csörögjön a motor meg ilyesmik még?
2023. jún. 4. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
menj vele több kört, kanyarban figyeld nem e hallasz rendelleneset, kopogást kerregést stb, milyen az úttartása, kormány holtjátéka, pedálokat is teszteld le, féknél óvatos gyorsfékezést is próbálnék, jó-e, rozsdásodást nézd meg, amennyire tudsz benézni kocsi alá, motorháztető alá is kukkants be, vagy vigyél magaddal kísérőt aki tudja miket kell nézni
2023. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj bocsáss meg most látom motor! elnézést!
2023. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen tapasztalatod nincs, vigyél magaddal tapasztaltabbat.

Ideális esetben átnézeted szerelővel.

2023. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen tapasztalatlan
2023. jún. 4. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Elsődleges dolog,hogy szólj a eladónak,hogy hideg motort szeretnél megnézni, ha ennek ellenére meleg, akkor fordulj is sarkon,mert ott valami nem oké. Vannak dolog amiket a motoros műszakivizsgán meg kell nézni, azokat most itt fokozottan. Ezen felül a teleszkópokon olajfolyás és legkisebb sérülés se lehet. Lác és lánckerekek állapota. Feszességet nézd meg több ponton is,mert akár szakaszosan is meglehet nyúlva. Fékektárcsák ,pofák állapota. Előbbihez érdemes tolómérőt vinni. Sajnos a magyaroszágon forgalomban lévő motorok nagyrészének visszatekerték az óráját, és nagyrészükben 30-50 ezer kilométer van 15+ évesen is, miközben a 3 tárcsa le van kopva, ami meg általában elmegy 60 ezret. Ezt én is beszívtam, 180 ezer forint volt a fékgarnitúra, 3 tárcsa és hozzá a pofák, persze ettől még megveheted, de alku tárgya, minimum vastagság meg rajta van a tárcsán. Akkor is legyél gyanakvó, ha a tulaj cégének nevén van a motor. Én se gondoltam erre, és le is izzadtam átíráskor, mikor az ügyitéző felállt, és mondta,hogy megnézi ez a cég eladhatja-e ezt a motort? Elvileg le lehet kérni, hogy a cégnek van-e adótartozása, de a múltkor a csoportban is hírdettek egy motort, és annál a JSZP-is be volt jegyezve az elidegenítési tiltás.
2023. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha annyi a tapasztalatod, hogy ne csörögjön a motor, az kevés.


Motorvásárláskor nem mérvadó, hogy vezettél-e már. Fenntartásról, általános állapotról nincs fogalmad a kérdésed alapján.

Ez nem baj, csak vigyél magaddal hozzá értőbbet.

2023. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!