Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell figyelembe venni motor vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Szeretnék hamarosan motort venni, de egyelőre csak nézelődök...


Elsősorban napi ingázásra használnám, oda vissza 20-20 km távolságban, viszont ha bírná a motor, akkor nagyon szívesen elmennék vele az egyik ismerősömhöz Németországba. Ez viszont már nagyjából 1300-1300 km lenne oda vissza.


Egy 125 köbcentis motor kibírna ilyen utat?


Amit konkrétan kinéztem, az a Honda CB 125F lenne. Sok tesztet néztem róla magyar, és angol forrásból is, és kivétel nélkül mindenki dicsérte. Azt mondják rá, hogy az egyik legjobb motor kezdőknek, és túrázásra is alkalmas, de azért az 1300 km az 1300 km...


Ami leginkább megfogott a motorban, az a 1.5-1.7 literes fogyasztása.


El mernétek indulni egy ilyen motorral ekkora távolságra, vagy inkább nem kockáztatnátok?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. márc. 22. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ez "városi" motor turázásra nem való . én simson s51 motorom nyergében 1 nap alatt teljesítettem 400km így bármivel lehet túrázni csak nem érdemes .
2022. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bírja a 125-ös, itt a fő kérdés, hogy te bírod-e? :)


Én 125-ös supermotoval, utassal elmentem Tátrán keresztül Prágába, de nem egy nap volt. Az 1300 km egy ilyen motoron 2-3 nap, kezdőként inkább 3.

És nem, nem 1,5-1,7 a fogyasztása, max 5-ösben 50-nel, lejtőn és hátszélben. Egy vegyes fogyasztásnak nyugodtan számolhatsz 2,5-tel, ha meg 100-zal próbálsz menni és folyamatosan koppig húzod, akkor inkább 3 l/100km.

El mernék indulni, semmit nem kockáztatok az időmön kívül. Ha van rá 3 napod lejutni meg 3 vissza, tök jó buli. 1 nap alatt ne próbáld meg.

Másrészt meg a napi 40 km-es ingázáshoz teljesen jó.

2022. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen mindkettő hasznos volt. Ilyen nagyobb túrát legfeljebb egy évben egyszer tennék... az sem biztos, hogy minden évben. Tudom, hogy egy alapvetően városi motor nem erre való, csak az érdekelt, hogy nem tenne-e neki rosszat. És ha erre éppen nem lenne alkalmas, az sem lenne baj, mert az ingázás lenne a fő cél, nem a túrázás. Azt csak kíváncsiság képpen kérdeztem.
2022. márc. 22. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A1 jogsid van? ha van A2 akkor én inkábn 250-eseket nézegetnék, kezdőként sem túl sok és nagyobb sebességet is jobban bírja.


egyébként nem rossz a cb 125, tényleg mint egy swift bárhova elmegy ha van benzin

2022. márc. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!