Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért pörgetik fel a motorosok...

Miért pörgetik fel a motorosok leállítás előtt a motort?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 08:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
#10 Kösz, akkor most már értem, miért indul nehezen két nap állás után, mostantól én is rárántok a karbis ős-Hondára megálláskor.
2023. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 krwkco ***** válasza:
49%

És miért lesz magasabb a benzinszint a karburátorban attól, hogy utoljára kap egy levegőlöketet?

Míg viszont amit én írtam a keverékolajozásról a 6-osban, annak van értelme: A motor úgy áll le, hogy elveszik a gyujtást. Ha nagyobb gázon volt, akkor több elégetlen üzemanyag marad a hengerben. Több benzin -> több olaj. :-)

2023. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%
#12 Szerintem is baromság leállítás előtt a gázfröccs, de hát én amúgy is hülye vagyok, mert nem kulccsal állítom le a motort, hanem a piros gombbal, ami sokak szerint vészleállító, szerintem meg az enyémre az van írva, hogy "engine stop", sok modern változatnál már az önindítóval egybe van építve, és pont azért van, hogy azzal állítsam le.
2023. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12: a hengerben lesz több üzemanyag, és ezért már eleve "megszívott" motorral kezdesz hidegen, kevesebbet kell szivatóval nyektetni indítaskor.

Injektorosnál ez nem működik, mert ha elveszed a gyújtast az már nem fecskendez be, a karbis viszont beszívja még ledületből.

2023. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen 2T motoros autóknál, pl. Trabant volt ez szokás. Hogy kapjon a motor egy kis plusz kenést az el nem égő keverék üzemanyagból. Hogy következő indításkor se "szárazon" induljon a motor.

Manapság a motorkerékpár motorok sem kétüteműek. Egy 4T, akár injektoros motornál nem tudok róla, hogy lenne-e bármilyen műszaki előnye.

2023. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 krwkco ***** válasza:
0%

#14

Akkor mégsem "a karbiban több benzin maradt így", ahogy 7-es írta.

2023. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Én csak akkor szoktam, ha egy gyalogos erre "kér".


Általában fiatalok, de kb két naponta mutatják. :D na akkor picit felbogetem, de ezt levéve sosem szoktam.

2023. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 veterán vas ***** válasza:
49%

Valamikor "menő" volt a Mad Max és a Szelíd motorosok c. filmek.



Már már felnőttünk.......😏

2023. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A 15 - ös leírta a lényeget.

A régebbi mocik úgy indultak könnyen.


A mai motoroknál ennek semmi jelentősége.

2023. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!