Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus MK1 '98-asnál...

Ford Focus MK1 '98-asnál miért alacsony az alapjárati fordulatszám?

Figyelt kérdés

Nemrég vettük az autót, most vizsgáztattuk, gond nélkül átment. A szerelő szerint meglepően jó állapotban van. A motorját még az előző tulaj lecserélte 1.6 Zetek-re.

A problémám az, hogy az alapjárati fordulatszám kb 600 körül van, és indulásnál csak erős gázadás mellett nem fullad le. Fel kell rakni 2000-2500-ra, hogy ne fulladjon le, így viszont aggódok, hogy a kuplungot kicsinálom. Ha a légkondi be van kapcsolva, akkor simán lemegy 450-500-ra is, úgy igazán nagyon nehéz elindulni vele. Emelkedőn elindulás sokszor lefulladásba torkollik.

1., Az alapjárati fordulatszámnak nem 1000 körül kellene lennie meleg motornál?

2., A légszűrőt most cseréltük, elég koszos volt. Lehet ennek köze valamiképpen a dologhoz?

3., Melyik alkatrészt nézegessük, állítgassuk, hogy ez megoldódjon? (Ha valaki tudna küldeni rajzot, fényképet, videót, hogy pontosan mit, és hogyan kellene csinálni, azért nagyon hálás lennék!)


Előre is köszi!



#alacsony #Ford Focus #alapjárati fordulatszám
2023. jún. 30. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Légtömegmérő?
2023. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ránéznék az alapjárati motorra is.
2023. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ebbe még nem volt alapjárati motor.
2023. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Ez a légtömegmérő, igaz? : [link]

Álom lesz kiszedni onnan...

Ha kivadászom, karburátor tisztítóval megfújkálom a fém pálcikát benne, hogy tiszta legyen, visszarakom (valahogy), ennyi? Vagy kell még valamit vele csinálni?

2023. jún. 30. 10:33
 5/15 A kérdező kommentje:

Vagy ez az? : [link] Amire pirossal rá van írva?

Bakker, bocsi a lámaságért, de nagyon most kezdek ismerkedni az autóbütykölés rejtelmeivel. Idővel megtanulom...

Az meg a másik, hogy a tulaj nem nagy gondot fordított a tisztogatásra, egyelőre retkes minden. Az is majd alakul, mert rendbe akarom tenni az autót.

2023. jún. 30. 10:42
 6/15 anonim ***** válasza:
Váó.
2023. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Ezt nem tudom értelmezni
2023. jún. 30. 11:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a légtömegmérő ami a legszűrőházra csatlakozik. Ez ami benne van kapásból valami bontott alkatrész, a bontós írta azt rá a típust. Nem elképzelhetetlen, hogy az ment tönkre.

Ki kellene olvasni a hibakódokat. Valszeg panaszkodik valamelyik alkatrészre.

2023. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Remek :-( Akkor inkább veszek egy új légtömegmérőt, és azt rakom bele. Arra még van keret ebben a hónapban.

De akkor jól sejtem, hogy az 1000 körüli alapjárati lenne a normális, igaz?


Mondjuk én azon csodálkoztam, amikor a mi szerelőnk azt mondta, hogy meglepően jó állapotban van a kocsi tekintve, hogy a kereket tartó csavaranya szoknyával kifelé volt feltekerve, a kupak rákalapálva. :-O Az első utam a helyi szerelőbácsihoz vezetett éjjel 11-kor, hogy a fékeket megnézze. Az első tárcsákat lecserélte, vittem új fékpofákat, azt is berakta, fékolajat cserélt. Itt kezdtük, de azt mondta, amúgy nem rossz a gépezet. Végülis megy...

Azóta megbütyköltem a légkondit, hogy például fújja is a levegőt, mert a lamella be volt akadva. A központi zárat sikerült felélesztenem. Most ez az alkatrész lesz a következő, meg a sebváltó, amit meg akarok javítani.

Az alváz tényleg jó ahhoz képest, hogy 24 éves az autó, a külseje sem rohad sehol, csak a lakk kopott. De azért még lesz mit mókolni vele, meg tisztogatni, mert retek van benne mindenhol.

Régi autó, tanulóautó, de a mienk. Evvan.

Megtanulom, apránként cserélgetem a dolgokat, aztán már jó is lesz minden :-)

Köszi a segítséget!!!

2023. jún. 30. 13:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez a betegségük.Tele vannak vele a fórumok.Már "mindent "eljátszottam vele, sok mindent cseréltem.Van benne alapjárati "motor".Hiába cseréled (azt is ).Egyszer nagy nehezen fogadtak a FORDnál.Egy bunkó játszott vele laptoppal fél órát,7000ért.Kommunikációra képtelen volt az illetö...Annyit kinyögött, hogy a legfrissebb szoftver van az ecuban.Mondtam tegye rá újból, azt mondta nem lehet, de "visszateszi alapra"....Ezután fantasztikus lett.De tényleg.Klímára emelte az alapjártot, induláskor magától gázt adott, mint a vaj.Tökéletes volt, még kb 1 órán keresztül.Aztán minden a régi.Én feladtam.Ba..a meg a ford a tudományát, a renoméját...Egyébként a fordulatmérő csal.Az alapjáratod kb.800.Ha nyomod a km nullázót és gyújtást adsz, akkor a "rejtett" menű mutatja ezt is, a nullázóval lehet léptetni.
2023. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!