Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus MK1 '98-asnál...

Ford Focus MK1 '98-asnál miért alacsony az alapjárati fordulatszám?

Figyelt kérdés

Nemrég vettük az autót, most vizsgáztattuk, gond nélkül átment. A szerelő szerint meglepően jó állapotban van. A motorját még az előző tulaj lecserélte 1.6 Zetek-re.

A problémám az, hogy az alapjárati fordulatszám kb 600 körül van, és indulásnál csak erős gázadás mellett nem fullad le. Fel kell rakni 2000-2500-ra, hogy ne fulladjon le, így viszont aggódok, hogy a kuplungot kicsinálom. Ha a légkondi be van kapcsolva, akkor simán lemegy 450-500-ra is, úgy igazán nagyon nehéz elindulni vele. Emelkedőn elindulás sokszor lefulladásba torkollik.

1., Az alapjárati fordulatszámnak nem 1000 körül kellene lennie meleg motornál?

2., A légszűrőt most cseréltük, elég koszos volt. Lehet ennek köze valamiképpen a dologhoz?

3., Melyik alkatrészt nézegessük, állítgassuk, hogy ez megoldódjon? (Ha valaki tudna küldeni rajzot, fényképet, videót, hogy pontosan mit, és hogyan kellene csinálni, azért nagyon hálás lennék!)


Előre is köszi!



#alacsony #Ford Focus #alapjárati fordulatszám
2023. jún. 30. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De miért nem vesztek japán autót? Nem is értem, nyilván vannak ott is sz@r konstrukciók, de a többség nem az.
2023. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 Egyrészt friss a jogsim, a lehető legolcsóbb elérhető autót akartam, ami azért még gurul, de nem izgulok rajta, ha megkarcolom.

Másrészt a haverunk apukájától örököltük a kocsit 150k Ft-ért. Ilyen kevés pénzért még bontásra ítéltet sem kapok szerintem.

Friss jogsival nem akarok drága autót vezetni.


Eközben kitisztogattuk a légtömegmérőt. Szépen kifújkodtuk karburátortisztítóval. Párom mondta, hogy vett már az autóhoz egy alkatrészt, amit cserélni kellett. Ezt itt a nívópálca felett: [link] Ez az alapjárati motor?


Ezután elindítottam az autót, az alapjárati fordulat felment 1200-ra, majd lassan visszament 1100-ra. Rátettem a légkondit, minden világítást, féket, mindent, aminek energia kell, de maradt 1100-on.

Hohó, gondoltam, meg van mentve a haza, megyek vele egy kört. Indulásnál gyönyörűen elindult csak kuplunggal (eddig sík úton is gáz kellett neki). Éreztem, hogy húz a motor, gázadásnál ugrott, mint a szöcske.

Mentem vele aszfaltszaggató 25 km/h-val egy kilométeres kört. Feltolattam állásból egy garázsbajáróra, ami emelkedős, és semmi gond nem volt. Mondom, pöpec a gép, megjavult.

Visszagurulok a házhoz, meg akarok fordulni Y-al, akkor megint lefullad. Elindítom, a fordulat megint csak 6-700.

Ez mi a fene akkor?

A légtömegmérőben nem egy dbarab vastag fém pecek volt, hanem legalább 6 hajszálvékony szál keresztben, a közepükön kicsit vastagabb fém résszel.

Ha ezt az alkatrészt kicserélem újra, vajon jó lesz a gép?


Hibakódot még nem tudok olvasni, majd valamikor érkezik Kínából a kütyü hozzá.

2023. júl. 1. 19:04
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ennyiért tényleg olcsó csak tudd kipofozni.
2023. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Lehűlt a motor, megint kimentem megnézni, mit alkot. Elindítom, beáll szépen 1100-ra, de pár perc üresben járatás után lassan visszacsökken 750 körülre.

Kíváncsiságból a gázbowden alá raktam egy kis pecket, hogy 1100-1200-közé felvigye a fordulatot üresben. Pár perc után így is visszament 750-re.

Elektronika visszaszabályozza? Melyik? Hol?

Sejtésem szerint ezt itthon nem fogom tudni megoldani, ehhez már végképp lövésem nincs, ha elektronikai problémája van :-(

2023. júl. 1. 20:59
 15/15 A kérdező kommentje:

Végül egy vákuumcsövet is kicseréltünk, mert össze volt lapulva. Az alapjárati szelepet cseréltem, a légszűrőket cseréltem. Most sokkal jobban működik a gép! Kb 800 az alap fordulatszám meleg motornál, és nem akar lefulladni minden elindulásnál. Csak nagyon pici gázt kell adnom, és szépen elindul.

Köszi a tanácsokat, egy időre elleszek így.

2023. júl. 15. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!