Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Land Rover egy márka?

A Land Rover egy márka?

Figyelt kérdés

Elnézést a naiv kérdésért, nő vagyok és bőven középkorú. Még gyerekkoromban voltak kedvenc olvasmányaim Joy Adamson könyvei és ott mindig Land Roverrel járkáltak az afrikai szavannákban.


Később megtudtam, hogy van egy olyan márkájú dzsip, aminek az a neve, hogy Jeep. :)


De a Land Rover-ről még mindig nem tudom, hogy ez hogy van. Tehát ha azt mondom, hogy Land Rover, az egy márka vagy egy bizonyos márka egy bizonyos dzsipje?



2023. júl. 7. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen, a Land Rover egy márka.

De ha ezt beírod a Google-ba megspóroltál volna magadnak egy kört itt.

2023. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen.


A Land Rover egy brit terepjáró márka. Eredetileg a Rovernek volt a terepjárós almárkája, de azóta különvált, sőt a Rover csődbe is ment.

A Land Rover egyes luxus típusai Range Rover néven futnak, ezen se lepődj meg.


A katonai terepjárókat az amerikaiak kezdtek használni a második világháborúban, az amerikai katonaszlengben hívták őket jeepnek, ez terjedt el, aztán csináltak belőle egy márkát.

2023. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1


Köszike, ezt megtettem már többször is és nem igazán sikerült felfogni, hogy mizu. Szerintem ez a kérdés elfér itt.


2


Értem, köszönöm! Igen, a Range Rover-ek kicsit bekavartak. :) Akkor mondhatom, hogy a kedvenc márkám autókban a Land Rover meg a Jeep meg persze a Jaguár és a Volvo. :)

2023. júl. 7. 08:46
 4/8 Lilluci27 ***** válasza:
igen
2023. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondhatod.


Egyébként a Jaguar Land Rover indiai, a Volvo kínai tulajdonban van már.

2023. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4, 5


Köszönöm.

2023. júl. 7. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:

"vagy egy bizonyos márka egy bizonyos dzsipje?"

Dzsip = szleng. Alapvetően nincs ilyen szó a magyar nyelvben.

Magyarul terepjárónak hívják.

A lábadon sem adidaszt hordasz hanem tornacipőt, ami lehet Adidas, Puma vagy akármi más.

A hónaljszagodat sem fával tünteted el, hanem dezodorral, ami lehet Fa márkájú vagy bármi más is.

A Land Rover egy autómárka.

A Jeep is.

2023. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7


Amerikában pl. a papírzsepit úgy hívják, hogy kleenex. Miközben az is egy márka.


Én a dzsipet átfogó értelemben használom nyilván. Tehát tudom, hogy van több márka. :)


A kérdésemet értően elolvasva látható, hogy tudtam, hogy a Jeep egy márka. A Land Rover-nél nem voltam benne biztos. Mivel a Range Rover kicsit megzavart.

2023. júl. 7. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!