Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyapám (72) jogosítványt...

Nagyapám (72) jogosítványt szeretne hosszabbítani, de mondvacsinált ürüggyel azt írták a papírjára, hogy ideiglenesen 2026-ig alkalmatlan. A háziorvos döntését kivel lehet felülvizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Sajnos az történt, hogy 2 éve a nagyanyámhoz ki kellett hívni a háziorvost. Félrediagnosztizálta, majd 2 napra rá elhunyt. Azóta megy a per, ahol az eddig felsorakoztatott bizonyítékok szerint (4 tárgyalás volt eddig) orvosi hiba történt. Nagyapám elküldte oda amit nem akarok leírni.

Azóta az orvos ahol csak tud, keresztbe tesz.

100%, hogy mentálisan teljesen ép, a reflexei az 50-es korosztályéval hasonlítható.


Leszögezem, ha magára és a közbiztonságra veszélyes lenne, akkor az egész család lebeszélné a vezetésről, de szó sincs ilyenről. Nem vagyunk elfogultak, a puszta tények egyértelműek.


2023. júl. 22. 12:02
 1/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nem akarok hülyeséget írni, de szerintem nem kötelező a háziorvoshoz menni orvosi alkalmasságit csináltatni jogsihoz.


Én is a munkahelyi orvoshoz szoktam menni ezzel kapcsolatban.


Amúgy is csomó mindent maszek alapon el lehet intézni, nem tudom merre lakik, de Budapesten sok ilyen egészség központ van, ahol ugyan fizetni kell kisebb/nagyobb összeget, de nem szembesülsz a magyar EÜ valósággal!


Én ilyen helyekre megyek bármi vizsgálat kell, pl időszakos kötelező tüdőszűrés. Ég és föld a kiszolgálás...

2023. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beszélj az orvossal úgy, hogy Ő maga kimondja a lényeget, miszerint szándékosan tesz keresztbe, és közben az egész beszélgetést titokban rögzítsd - telefonod hangrögzítőjével a zsebedben! Akkor lesz bizonyíték, amivel feljebb is tudsz lépni, közvetlenül a betegjogi képviselőhöz, vagy ügyvédhez/jogászhoz!

És/vagy esetleg ha másik orvos vizsgálná az alkalmasságira?


Részvétem amúgy, és ez nagyon szemét orvos: azért hal meg a nagymamád, mert ő félrediagnosztizálja, és akkor a jogos szidalmazásra még neki áll feljebb?! }:(

2023. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

cool story bro

Nyílvánvaló, hogy nagyapád ahhoz az orvoshoz megy jogosítványt hosszabbítatni, aki megölte nagyanyádat és évek óta pereskedtek.

2023. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Minden règiónak van betegjogi kèpviselője. Kikerestem a telefonszámát, holnap fel is keresem.

Illetve az ÁNTSZ a felügyeleti szerv.

Akinek hasonló problèmája lenne az így el tud indulni.

2023. júl. 23. 08:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Le lehet cserélni a háziorvost.
2023. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Át kell jelentkezni másik orvoshoz.
2023. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!