Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjek bele egy rossz...

Hogyan kezdjek bele egy rossz műszaki és esztétikai állapotban lévő autó felújításába? (Nem értek hozzá!)

Figyelt kérdés

Szóval örököltem egy 2008as Volkswagen caddy-maxit, sok sok problémával.

Motorcserén esett át, így a turbó alapjáraton nem működik. Ebből kifolyólag az autó nem gyorsul igazán, de más problémát eddig még nem észleltem ezzel kapcsolatban. (Kb fél éve vezetem) Ezen kívül probléma van még a lengéscsillapítókkal, illetve a rugókkal is, az autóban minden kátyút érzek amibe belemegyek, és ez általában hanghatással is jár..

Külső+belső tisztaságról még álmodni se merek, nagyon el volt hanyagolva.

Rendbe szeretném hozni az autót de nem tudom hogyan kezdjek bele, ez lenne az első eset. Ha elviszem autószervízbe ott átnézik, és megkeresik az összes műszaki problémát? Hogyan működik ez? A szerelő az átnézés után illetve a javítás előtt konzultál velem? (A keretem fél-1 millió forint között mozog)



2023. júl. 26. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi értelme lenne ennek?
2023. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem vársz ilyen választ, de jó lelkiismerettel én kizárólag azt tudom mondani, hogy sehogy. Szabadulj meg tőle, a pénztárcád érdekében.
2023. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Takarítás otthon porszívóval fél óra, vizes rongy, ablaktisztító minden, ami nem jön ki autótakarítók megcsinálják szerintem 10 ezer ft körül. Turbó az lehet komoly összeg, nem tudom, de max. 200-ból megvan szerintem. Lengéscsillapítók, erre specializálódott szakembertől nemrég kaptam árajánlatot 15 ezer ft/db mindennel együtt. 300-ból van egy jó autód ha csak ennyi a baja.
2023. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rohad akkor kérnék rá ajánlatot egy szerviztől.

Általában 10-15 ezerért átnézik és adnak egy ajánlatot.


3-as: belső takarítás normálisabb helyen minimum 30-35 ezer.

2023. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá akkor sehogy.
2023. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:
75%

Kis szerencsével az autó piaci értékének a dupláját is kifizettetik veled egy "teljeskörű" felújításért.

Ha nincs szerencséd akkor még többet.

Áldozz rá pár napot, takarítsd ki, és gyorsan add el!

2023. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálnám eladni, gyakorlatilat végigkísérte a gyerekkorom. Szerintem belekezdek aztán ha nagyon döcögős lenne a dolog akkor maximum feladom..
2023. júl. 27. 20:23
 8/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!


Lehet érzelemből autót építeni/tartani, de az egy borzasztóan drága móka.


(saját tapasztalat)

2023. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!