Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajleeresztő csavarnál...

Olajleeresztő csavarnál csepeg az olaj, lehet vele így járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most cseréltem olajat. Sajnos az előző csavo aki cserélte, nagyon megszakította a menetet, mert csak forog a csavar ha ráakarok húzni...

Ez egy 1es octavia.

Próbáltam új csavarral, régivel. De mindegyikkel elforog..

Most kenytelen vagyok így járni, kövi olajcserénél tervezem cserélni az olajteknőt. Itt ott kicsepeg belőle pár csepp.. tiszta új olaj van benne

Lehet vele így normálisan járni?



2023. júl. 27. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A rázkódástól kieshet a csavar.
2023. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amennyire tudtam meghúztam, nem tudnam kicsavarni kézzel.
2023. júl. 27. 15:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2023. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem nyugtatna meg, ha folyna az autómból az olaj. Meg valóban, ahogy írják, mi van, ha menet közben kilazul?! Nem egy életbiztosítás.

Ha nagyon el akarod húzni, tudom, hogy gány megoldás, de ha betekernéd teflonszalaggal a csavart, nem szorulna meg annyira, hogy ne eresszen?

2023. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Engem is zavarna a dolog, és így biztos nem mennék vele, viszont ezért nem muszály cserélni az olajteknőt,mert kapni javítókészletet amivel megtudod csinálni.
2023. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Meleg olaj hígabb, meg nyomás alatt is van, jobban fog folyni, mint állóhelyben hidegen. Szóval ha már hidegen is folyik... na, szerintem érted a problémát.


Ne.

2023. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utána neztem, elvileg a teflon szalag jó lehet ?

Masik dolog pedig, m14x1.5os a csavar. A kovetkező leeresztő csavar pedig m15os. Szóval kikell fúrnom nagyobbra a menetet. És utána hogy tudom kitisztitani a femreszeleket a motorbol?

2023. júl. 27. 16:40
 8/15 anonim ***** válasza:

"Utána neztem, elvileg a teflon szalag jó lehet ?"


Elvileg vegyszerálló, olajálló. Mi laborban is ezzel tömítünk sokkal durvább anyagokra. De olajteknőhöz nem használtam még. Csak átmeneti szükségmegoldásnak gondolom és csak egy ötlet...

2023. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

#7 "És utána hogy tudom kitisztitani a femreszeleket a motorbol?"


Sehogy, a menetmetsző kifelé húzza az anyagot, befelé nem megy.

2023. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

#9 "Sehogy, a menetmetsző kifelé húzza az anyagot, befelé nem megy."

Egy olyan kétbalkezes egoista **** mint a kérdező szerintem megoldja.

2023. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!