Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajleeresztő csavarnál...

Olajleeresztő csavarnál csepeg az olaj, lehet vele így járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most cseréltem olajat. Sajnos az előző csavo aki cserélte, nagyon megszakította a menetet, mert csak forog a csavar ha ráakarok húzni...

Ez egy 1es octavia.

Próbáltam új csavarral, régivel. De mindegyikkel elforog..

Most kenytelen vagyok így járni, kövi olajcserénél tervezem cserélni az olajteknőt. Itt ott kicsepeg belőle pár csepp.. tiszta új olaj van benne

Lehet vele így normálisan járni?



2023. júl. 27. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"És utána hogy tudom kitisztitani a femreszeleket a motorbol"


Olyan trükköt láttam erre,hogy zsírral kenik be a menetfúrót,és akkor abba ragad bele a forgács, de ha mégis bekerül azt az olajszűrő megfogja.

2023. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Most mièrt mondod ezt?.. semmi rosszat nem mondtam

Most nemrég tekertem rá ilyen "csaptömítő huzalat" nemtudom mi a pontos neve. Elmentem vele egy körre üzemmelegen és nem csepeg egyáltalán és sikerült be is tekernem. Igaz nem tul erősen mert fix elforogna. Átmeneti dolog. Köszönöm a segitséget

2023. júl. 27. 19:52
 13/15 anonim ***** válasza:

Loctite 55? Az is jó lehet.

Nincs mit. Átmenetileg talán kitart.

2023. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igaz az. Szerintem is kitart egy darabig. Ha üzemmelegen nem tolta ki magábol akkor remélem bírja még egy darabig. Ugyis mindig nezem a szintet. Meg hát jelez is ha nincs benne elég
2023. júl. 27. 20:06
 15/15 A kérdező kommentje:
Fejlemény: mai nap nekiálltam és megcsináltam. Sajnos a menetfúrónak a szárát nemtudtam befogni, kicsi volt a hely. Így hát 10es kulcsal tudtam tekerni csak a menetfúrót. Bekentem zsírral és ráöntöttem 2 liter olajat, hogy kiszedje a nagyja reszeléket. Nem 100%os ezért tettem alá 2 rézkarikát, meglett húzva 35Nmre, hogy tökéletesen tömitsen. Ha itt ott elcseppen1 vagy 2 csepp az annyira nem fog érdekelni. 😀 a lényeg, hogy benne van a csavar és nem folyik az olaj ki a teknőböl. Köszönöm mindenkinek
2023. aug. 4. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!