Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengelyes a kocsim. A...

Féltengelyes a kocsim. A szerelő mondta hogy még pár hónapig lehet vele menni biztonságosan. Autopályára készülök nem lesz e gond?? Természetesen cseréltetni fogom

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 06:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De lesz.
2023. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kattog enyhén kanyarban a féltengely, már 1 éve ilyen, nincs baja.

Ne húzasd ki kanyarban, meg kerüld, hogy rángatod a motort a gázpedállal, óvatosan.

2023. aug. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippet! Nálam is eléggé kattog , igazából csak e hónap másik felébe lesz alkalmam meg csináltatni csak féltem hogy hosszabb úton ha utazok vidékre baj lesz e ebből
2023. aug. 1. 08:54
 4/12 krwkco ***** válasza:

Gondolom a szerelő próbaúton meghallgatta vagy megrángatta. Többet tud az állapotáról, mint mi. (Persze 1-estől eltekintve, aki nyilván látnok.)

Szóval nagy eséllyel nem lesz baj. Hogy még kisebb legyen a féltengelycsukló szétesésének a veszélye, én kerülném a nagy nyomatékkal járó gyorsításokat. Főleg akkor, ha a kormány nem áll középen. Pl. hirtelen sávváltásnál.

2023. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 vagyok, szívesen, egyszer adtam el egy opelt, aztán vissza hozta a mókus törött féltengellyel, pedig nem kattogott, nem kotyogott, semmi...

Gépiparban, autógyártásban előre jósolni valamit.....veszel egy új autót, és széthullik a váltója, cégnél volt nálunk ilyen.

2023. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4: Meg nézte, mondta nyugodtan menjek vele nem lesz baj, bírja még. Köszönöm a tippet! 5: Az új autok hamarabb hibásodnak meg, nekem 20 èves a kocsim, nem egyszer volt szerelőnél, ami hibás volt meg lett egyből csináltatva. Szerelő az unixbol fog féltengelyt hozni azt mondta hogy 45 ezer, ez reális? Plusz a munkadíj
2023. aug. 1. 09:10
 7/12 krwkco ***** válasza:

"vissza hozta a mókus törött féltengellyel, pedig nem kattogott, nem kotyogott, semmi..."

A féltengely törése más mint a féltengelycsukló hibája. Annak, hogy egy vasrúd el fog törni, nincs hallható előjele.

2023. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz vele gond. Ha a féltengelycsukló kopik, annak az első jele ha kormányzott állapotban kattog. Onnan még hosszú az út, mire teljesen letolja a gatyát, mehetsz vele. Főleg ha a szerelő is ezt mondta, aki szemrevételezte, megrángatta, kipróbálta az autót.


A 45 eft reális ár egy féltengelyért. Kicserélni 1 munkaóra, de a váltóolajat és szokták ilyenkor cserélni. Legtöbb autóba 2-3 liter körül kell, ha kézi váltós, 1 liter 3-5 eft. Összesen 75-80 eft-al számolhatsz, munkadíjjal együtt.


A féltengelytörést pedig 99,9%-ban anyaghiba okozza, a maradékot pedig az utólagos, nagy mértékű teljesítménynövelés. Pl ha egy szívó motorra rátesznek utólag egy turbót, vagy ilyesmi. De ez itthon nem nagyon megy, aki meg még is hasonló volumenű átalakításba kezd az általában számol a hajtáslánc fejlesztésével is.

2023. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: Köszönöm a választ :) óvatos sofőr vagyok, nem egy need for speed-es fazon
2023. aug. 1. 11:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Kanyarba ne gyorsíts, és ne motorfékezz.

Ha kiállsz vagy fordulsz akkor kerüld a kormány teljes kitekerését, inkább kétszer vedd be az ívet.


Az enyém már két éve kattog, azóta már 70 ezerrel többet mutat a kilométeróra!


Max még annyit tehetsz, hogy a gumiharangot átcseréled rajta univerzálisra (a megölhetetlen vastag latex változatra) a "tölcséres" módszerrel.


Ha újra zsírt kapna talán nem kattogna annyira, de azért ne halogasd sokáig.

2023. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!