Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengelyes a kocsim. A...

Féltengelyes a kocsim. A szerelő mondta hogy még pár hónapig lehet vele menni biztonságosan. Autopályára készülök nem lesz e gond?? Természetesen cseréltetni fogom

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 06:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10 Szerinted ha szerelőhöz viszi meg kiírja ezt a kérdést, majd nekiáll féltengelyt kiszerelni és féltengely csuklót lehúzni? :) Egyébként működhet amit leírtál, de jelen esetben a kérdező szempontjából nem túl releváns infó.
2023. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"A 45 eft reális ár egy féltengelyért. Kicserélni 1 munkaóra, de a váltóolajat és szokták ilyenkor cserélni. Legtöbb autóba 2-3 liter körül kell, ha kézi váltós, 1 liter 3-5 eft. Összesen 75-80 eft-al számolhatsz, munkadíjjal együtt."



Ahha, a tipik lehúzás :D


A régi váltóolajat visszatöltik, vagy azt se.


Általában a külső csuklót kell cserélni, a belsőn max gumiharangot.

Szóval a tengely kiszedése egyáltalán nem indokolt! Van olyan gumiharang amit át lehet húzni a tengely kiszedése nélkül is!


Csukló darabja 10-20 ezerig, gumiharang darabja 3 ezer körül, a felrakó célszerszám egy tölcsér (párezer ft), vagy max a pneumatikus gépet meg ki kell bérelni.



Az ilyen váltóból kiszedegetős kotvány szerelőnél jártam úgy régebben, hogy beleejtette a váltóba a tengelyt tartó zégergyűrűt, aztán fél évig nézegettem miért folyik a váltóolaj, azóta ilyeneket magamnak csinálom meg inkább!


Amikor visszavittem, közölte, hogy hát régi autó, ha akarom megnézi a váltót..

2023. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!