Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy az emelkedőn való...

Nem megy az emelkedőn való elindulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam legelőször vezetni. Ezelőtt még sosem vezettem autót. Igazából tök jól indult az egész. Nem azt mondom hogy hibátlanul csináltam mindent a rutin pályán de nem voltak nagy bénázásaim. Aztán jött az emelkedőn való elindulás. A megállással rajta nem volt gond, benyomtam a kuplungot, finoman fékeztem majd megálltam. Ugye az autó 1-esben, behúzom a kéziféket de a kezemet rajta hagyom, hüvelykujjam a gombon. Jobb lábam a fékről át a gázra, bal lábam még mindig tövig a kuplungon. A fordulatszám mérőt figyelve adok egy kis gázt majd 1500 fordulaton megtartom, ezután lassan elkezdem engedni a kuplungot mindaddig amíg nem érzem hogy menne az autó majd azt is megtartom ott a gázzal együtt és úgy engedem ki a kéziféket. Na igen ám de amikor meg kéne egyszerre tartani a kuplungot meg a gázt és közbe kiengedni a kézit, egyszerűen nem megy. Lefulladok. Úgy érzem nem tudok kétfelé figyelni. Hogy mindkét lábammal tartsak mozdulatlanul két különböző pedált és közben még a kézifék kiengedésével szenvedek. Valószínűleg ezért terelődik el a figyelmem a pedálokról mert a kézivel erőlködöm (nem tudom miért esik ennyire nehezemre, vagy ragad vagy én vagyok gyengusz). Nem szidott le az oktató de amikor lefulladtam megkérdezte hogy de miért engedem fel a kuplungot meg a gázt miközben veszem ki a kézit mikor elmondta hogy ott kell tartani? Most emiatt teljesen elment a kedvem a vezetéstől. Csütörtökön lesz a második órám de egy porcikám se kívánja hogy menjek. Minek, bénázni? Mit tegyek? Kérlek segítsetek!

(ha valami hülyeséget írtam az elindulás folyamatáról akkor bocsi, tényleg nagyon kezdő vagyok de remélem jól emlékeztem mindenre)

21/l



2023. aug. 21. 15:15
1 2 3
 1/25 nemaRendőrség ***** válasza:
17%

A sikeres ember többször hibázott mint a sikertelen próbálkozott.

Először voltál…


Amúgy nem tudom milyen ócska kocsi lehet az oktatódnak, hogy se visszagurulás gátló se lefulladásgátló nem volt benne

2023. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy óra vezetés után mit vársz magadtól?

Majd ha 100 óra után se megy, írd ki újra ezt a kérdést.

2023. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Első óra, ne akarj azonnal profi lenni, nyugi, senki nem Schumacherként kezdi, még van legalább 27 órád gyakorolni.

Egyébként meg, behúzva hagyod a kéziféket, rajta tartod a kezed és rendesen próbálsz elindulni 1-ben, engeded a kuplungot lassan, amikor az autó orra megemelkedik akkor gyorsan kiengeded a kéziféket, kuplung megtart, kicsi gáz és mész mint normál esetben.

#1: az oktató autókban többnyire semmi ilyesmi nincs, pont azért hogy mindent meglehessen tanulni. Mi van akkor ha az oktató autó teljesen felextrázott, mindenféle vezetéstámogató rendszerekkel ellátott, aztán a tanuló aki ezt szokta meg átül egy fapados, tipikus első autóba aztán azt sem tudja mi van és semmit nem tud kezelni. Jó lenne?

2023. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

"Csütörtökön lesz a második órám de egy porcikám se kívánja hogy menjek."


Te mindent ilyen könnyen feladsz?

2023. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Visszagurulás gátló meg lefulladás gátló. Az a balf@szoknak való 😅😅😅
2023. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy óra után ne várj magadtól csodát. Én még 50 óra után is - már rég megy minden forgalomban -, szóltam az oktatónak, hogy menjünk már vissza óra elején emelkedőn elindulgatni picit, mert rágörcsölök, lefulladok.

2-3 alkalommal rászántunk még tíz perceket, most már nincs gond. :)


A vezetés ilyen bicikli. Főleg, ha soha életedben nem vezettél (én se). Ne akarj mindent elsőre tökéletesen, mert akkor nagyon sokat fogsz csalódni.

2023. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondok valamit. Már jogsi előtt évekkel vezettem elég sokat mellék és kevésbé forgalmas utcákon még is többször buktam.
2023. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Te vagy az aki majdnem lemondta a mai első órát? 😅
2023. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Igen mert nem aludt. Ha ennyin problémázol, akkor nem biztos hogy kell neked jogsi.
2023. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Korunk embere,aki az első sikertelen akciónál úgy érzi, összeseküdött ellene az egész világ.

Talán ha megismernéd és elfogadnád a próbálkozás/kudarcélmény/tapasztalatszerzés szent háromszögét.......🤨

2023. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!