Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy az emelkedőn való...

Nem megy az emelkedőn való elindulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam legelőször vezetni. Ezelőtt még sosem vezettem autót. Igazából tök jól indult az egész. Nem azt mondom hogy hibátlanul csináltam mindent a rutin pályán de nem voltak nagy bénázásaim. Aztán jött az emelkedőn való elindulás. A megállással rajta nem volt gond, benyomtam a kuplungot, finoman fékeztem majd megálltam. Ugye az autó 1-esben, behúzom a kéziféket de a kezemet rajta hagyom, hüvelykujjam a gombon. Jobb lábam a fékről át a gázra, bal lábam még mindig tövig a kuplungon. A fordulatszám mérőt figyelve adok egy kis gázt majd 1500 fordulaton megtartom, ezután lassan elkezdem engedni a kuplungot mindaddig amíg nem érzem hogy menne az autó majd azt is megtartom ott a gázzal együtt és úgy engedem ki a kéziféket. Na igen ám de amikor meg kéne egyszerre tartani a kuplungot meg a gázt és közbe kiengedni a kézit, egyszerűen nem megy. Lefulladok. Úgy érzem nem tudok kétfelé figyelni. Hogy mindkét lábammal tartsak mozdulatlanul két különböző pedált és közben még a kézifék kiengedésével szenvedek. Valószínűleg ezért terelődik el a figyelmem a pedálokról mert a kézivel erőlködöm (nem tudom miért esik ennyire nehezemre, vagy ragad vagy én vagyok gyengusz). Nem szidott le az oktató de amikor lefulladtam megkérdezte hogy de miért engedem fel a kuplungot meg a gázt miközben veszem ki a kézit mikor elmondta hogy ott kell tartani? Most emiatt teljesen elment a kedvem a vezetéstől. Csütörtökön lesz a második órám de egy porcikám se kívánja hogy menjek. Minek, bénázni? Mit tegyek? Kérlek segítsetek!

(ha valami hülyeséget írtam az elindulás folyamatáról akkor bocsi, tényleg nagyon kezdő vagyok de remélem jól emlékeztem mindenre)

21/l



2023. aug. 21. 15:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as és 9-es nem én vagyok.
2023. aug. 21. 16:44
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyakorlás után az a jellemző, hogy nem megy, mitől menne, semmi gyakorlatod nincs még.

Az viszont nem a megszokott trend, hogy az első órán rögtön az emelkedőn elindulással terheljék a tanulót, amikor az még sík terepen sem tud elindulni.

Azért vannak a gyakorlások, hogy azokból tanulj.

A sokadik óra után is lesznek hibák.

2023. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
#10 Amúgy lepontozhatnak téged, így van. Manapság már mindent azonnal, semmi kitartás. Egy óra után örülni kell, hogy jéééé, mozog az autó és ezt én csinálom.
2023. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%
Én mindig elgondolkozom, hogy mennyire szükség lenne a pszichológiai alkalmasságira. Mert bárki bármit mond, nem normális az, hogy elvileg felnőtt, saját felelősségük tudatában lévő emberek úgy viselkednek mint egy kisgyerek.
2023. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, #15.

És valahogy 30 évvel ezelőtt mi nem ilyenek voltunk. Tudom, az öregség jele, ha "bezzeg az én időmben" szöveget nyomat az ember, de amikor mi 17-18 évesen vezetni tanultunk, sokkal több lelkesedés, kitartás volt mindenkiben. Nemcsak bennem és nemcsak a fiúkban. Pedig mondom, évekkel fiatalabbak voltunk.

2023. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 krwkco ***** válasza:

"Nem szidott le az oktató de amikor lefulladtam megkérdezte hogy de miért engedem fel a kuplungot meg a gázt miközben veszem ki a kézit mikor elmondta hogy ott kell tartani?"

A legfontosabb, amit az egész tanfolyamon be kell tartanod, hogy ne törődja azzal, ha az oktató bármi negatívumot mond rád. Csak az utasításaira és a tanácsaira figyelj:

- "ott kell tartani" a "kuplungot meg a gázt"-> ez egy utasítás, törekedni kell a végrehajtásra.

- "miért engedem fel..." -> Ez nem valódi kérdés. Az egész tanfolyam alatt ez lesz, szokj hozzá. És engedd el a füled mellette.

Ami az autóvezetési problémát illeti: mielőtt elkezded a pedálokkal a munkát, húzd meg kicsit a kéziféket, akkor könnyebb benyomni a gombot. BENYOMOTT GOMBBAL, csak a kezeddel tartsad a kart. Ha eljön az ideje, már nem kell a gomb benyomásával vesződnöd, csak le kell engedni a kart.

2023. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Azért ezek nem olyan nagy extrák, 2006tól már előfordul a kocsikban az egyik, 2016tól pedig már fixen van valamelyik.


Nálunk mostanában az elektromos tanuló autók kezdtek megjelenni.

Ha valaki megteheti, úgysem fog 10 milliónál kevesebbet érő kocsiba ülni, amiben meg van minden, akkor miért kéne szivatni ilyenekkel.

Kurblizást is kiváltotta a technika a kocsikban, a kézifékes indulást is kifogja

2023. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Első órán még nem szokták az emelkedőn való elindulást gyakoroltatni, nem csoda, hogy nincs sikerélményed. Az én oktatóm, kb a 6-8 óra után mutatta meg. Először a kanyarodásokat jobbra, balra, majd a megfordulásokat szokták tanítani, (egyívű és Y megfordulást) De lehet oktatója válogatja. Ne add fel, menni fog az majd idővel. Emelkedőn csak simán a kuplunggal meg fogod tudni tartani az autót, nekem legalábbis meg kellett tartani.
2023. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk nekem végig kézifék nélkül tanította az oktató az emelkedőn elindulást, kuplunggal való játékkal.

Az összes ismerősöm hülyének néz, hogy nem tanulsz kézifékkel???, de a kérdezőt olvasva úgy érzem, tök praktikus, pont elég a két lábamra figyelni, nem még a kezemre is.

2023. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tudom, nem szabad feladni csak sajnos én nagyon könnyen felszoktam ha nincs sikerélményem. De ezentúl megpróbálok kitartóbb lenni.
2023. aug. 22. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!