Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki a forint...

Van itt olyan, aki a forint újabb óriási gyengülése miatt már azon gondolkozik, hogy nincs értelme az életének Magyarországon?

Figyelt kérdés

402 forintba kerül egy euró. 14 nap alatt közel 30 forintot veszített a forint az értékéből az euróval szemben.

Úgy érzem, hogy hiába tanultam, jártam egyetemre, dolgoztam, próbáltam építeni a jövőmet Magyarországon, évről évre csak szorosabbra kell húzni a nadrágszíjat és már egyre több álmomról mondok le.


Kérlek ne tegyétek át a kérdésemet a politika kategóriába! Ez nem a politikáról szól, hanem az életemről és a jövőmről és mások is hasonló cipőben járnak, mint én. Az ő véleményükre volnék elsősorban kíváncsi.



2023. márc. 15. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Én nem is feltétlen anyagi okokból húzok el Ausztriába májusban hanem a mentális egészségem miatt is. Itt minden rohad el egyre gázabb az egész. És még sokan azt kérdezik, hogy miért költözök Győrbe és járok át onnan dolgozni. Miért is tenném, ha élhetek egy normális országban? Na mindegy, számolom vissza a másodperceket.
2023. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Engem is szépen lassan kinyír a rendszer meg az a kib*szott közöny, ami jelen van a világban. Szerintem egyre többen lesznek ilyen és hasonló okok miatt öngyilkosok. Mondjuk én főleg a gyermekeinket sajnálom, hogy ilyen világban kell felnőniük.
2023. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Én próbálom a pozitív oldalát nézni a dolgoknak.


- ami a legfontosabb, hogy egészséges vagyok és a szüleim (kop-kop)

- szeretek vidéken élni és alkotni

- szeretem a munkám, sokat változtatott a személyiségemen, bár nem ebből fogok meggazdagodni az 100%

- van végre egy nő az életembe aki hasonló képen gondolkodik, mint én és ha a sors is így akarja akkor együtt leszünk egyszer.



A pénz nem minden, de vannak fontosabb dolgok nála.

2023. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

A Ft egy igazi szardella.

Én nem tartom meg, minek.

Ha félreteszed, pár hónap múlva már alig kapsz érte valamit.

Azonnal eurót kell venni rajta, talán úgy bukja legkevesebbet az ember.

2023. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Sokszor agyalok ezen én is... illetve azon is hogy miért kell ezeket 13 éve eltűrni na mindegy ne vigyük akkor át politikába hiszen semmi értelme! Szörnyű hogy igy felemeltrk mindent miközben ezek a forint fizetések eddig sem értek sokat nemhogy most amikor már 1000ft a kenyér... Elképesztő az egész helyzet! Komolyan sokszor úgy érzem már én is hogy nem bírom felfogni az egészet hogy összeomlok de muszáj bírni! Nem adhatjuk fel! Valaki elöttem pedig jól irta hogy nem minden a pénz! Lehetőleg olyan melót kell keresni ami nem minimálbért fizet de tudom szinte minden cég azt nyomatja mert ugye az a kötelező minimális a nyomorgáshoz! Szoval én is hozzátenném hogy nem minden a pénz és kell valamit találni ami ha csak egy kis időre is de elteri a figyelmet erről. Mint pl a családod vagy sport vagy bármi ami örömet okoz! Ki kell kapcsolódni ha lehet mert máskülönben megkergül az ember ebben az "őrült új világban" amelyben jelenleg élünk...
2023. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

"Úgy érzem, hogy hiába tanultam, jártam egyetemre, dolgoztam, próbáltam építeni a jövőmet Magyarországon, évről évre csak szorosabbra kell húzni a nadrágszíjat és már egyre több álmomról mondok le."


Kíváncsi vagyok milyen értéktelen büfészakot végeztél és mekkora a munkaerőpiaci potenciál benne külföldön. Én statisztikus PhD diplomával folyamatosan kapom a felkereséseket linkedinen, jelenleg teljes remote dolgozom egy svájci cégnek Data Scientistként, mivel CHF alapú a fizetésem 2,7 - 3,3 millió között ingadozik és 100% remote dolgozom. Nekem többet ér hogy egy ilyen olcsó országban mint Magyarország teremtsek magamnak luxus életszínvonalat mint egy fejlett országban egy kvázi átlagos életet egy kis fos házzal, autóval.

2023. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi vagyok milyen értéktelen büfészakot végeztél és mekkora a munkaerőpiaci potenciál benne külföldön. "

"Nekem többet ér hogy egy ilyen olcsó országban mint Magyarország teremtsek magamnak luxus életszínvonalat "


5-ből 1,5-ös az értékelésed, Befektetőcsávó. Már ez is gyanús, de a bicskanyitogató stílusod ezt teljesen alátámasztja. Amúgy ha egy tanár lennék, akkor még az is nehézséget okozott volna, hogy elköltözzek a szüleimtől. Tudod, honnan tudom ezt? Onnan, hogy az egyik legjobb barátom magyartanár. A te logikád alapján az összes tanár értéktelen büfészakot végzett el? 😉 A kisujjukban több műveltség van, mint benned.

Szállj le a magas lóról inkább, nem mindenkinek lehet szerencséje Magyarországon, hogy az átlagnál bőven jobb fizetése legyen, ha pedig csak trollkodsz, akkor elég gyenge próbálkozás volt.

2023. márc. 16. 20:45
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra sem írtad le azt hogy mit végeztél ezért feltételezem nem egy piacképes diplomával rendelkezel.


"Amúgy ha egy tanár lennék, akkor még az is nehézséget okozott volna, hogy elköltözzek a szüleimtől. Tudod, honnan tudom ezt? Onnan, hogy az egyik legjobb barátom magyartanár. A te logikád alapján az összes tanár értéktelen büfészakot végzett el?"


Ez így igaz, köztudottan az alacsony értelmi képességűek mennek tanárnak akik nem képesek elvégezni egy nívósabb szakot pl: mérnök, informatikus, orvos.


"5-ből 1,5-ös az értékelésed"


Igen mivel sok ember szimpátia alapján értékel, nem a valós tartalom relevanciája alapján. Mivel nagyon komoly rálátásom van a gazdaságra és a munkaerőpiac működésére ezért egyértelmű hogy a válaszaim sokkal hasznosabbak a hozzászólók többségétől. Az más kérdés hogy kevés ember tudja felfogni a mondandómat, ezek mind rendre sikeres és művelt emberek véleményem szerint. Akik lepontoznak pedig sértve érzik magukat az alacsony műveltségi szintjük és semmit nem érő papírjaik miatt. Ha én is olyan válaszokat adnék hogy: Ó jajj sose add fel meg jajj de rossz a gazdasági helyzet menj ausztriába mosogatni az aztán a jó élet akkor nekem is 5* lenne az értékelésem.


De helyette én útmutatást adok az elveszett lelkeknek mint egy valódi próféta, csak olyan primitív az emberek 80%-a hogy nem érti. Ami engem nem zavar mert saját magamnak megteremtettem olyan életet amire mindig is vágytam, másnak a nyomora (amiről saját maga tehet) nem hat meg. A tanácsomat elmondtam innentől rajtad áll a dolog hogy maradsz-e egy seggdugó vagy legendává konvertálod magadat mint én vagyok

2023. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

befektetőcsávó, akkor húzzál ki külföldre és ott boldogítsad az embereket a hatalmas tudásoddal. Hogy képzelsz ilyet mondani a tanárokra akik a JÖVŐ nemzedékét tanítják? Hogy lehet olyat mondani azokra az emberekre, akik megtanítottak téged is írni, olvasni, számolni?


"...köztudottan az alacsony értelmi képességűek mennek tanárnak akik nem képesek elvégezni egy nívósabb szakot..."


Te tisztában vagy azzal, hogy mekkora nehézséggel és kockázattal jár elvégezni és megkapni egy tanári diplomát?! Ha nem, akkor miért jártatod itt a pofád és nézed le azokat az embereket, akik tulajdonképpen az életüket szentelik a gyermekeknek??? A tanárok külföldön 1000x jobban megvannak becsülve mind emberileg, fizetésileg.


Az állításod, miszerint te megteremtetted magadnak azt az életet Magyarországon amire mindig is vágytál, és a kedves kérdező gondolatai ku*vára nem függ össze, nem tudom feltűnt-e. Szóval, te itthon dolgozol, itthonról, egy svájci cégnek, ahol közel félmilliót keresel és ezáltal megteremtetted a luxust magadnak, amire roppant büszke vagy, viszont még mindig külföldön dolgozol, ha úgy vesszük. Te NEM itthoni munkával/fizetéssel teremtetted meg Magyarországon a "csodaéletedet", szóval nem értem mit keres itt a kommented.


Az, amit te képviselsz, na AZ a tipikus magyar mentalitás.

2023. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a helyzetedet, sajnos elkeserítő a színvonal itt Magyarországon, de kérésedre elkerülöm a politikai oldalát... Sajnos manapság meg kell tanulnia az embernek nélkülöznie. Felmérni, hogy mi is a fontosabb, hogy tényleg mi a fontos. Lehet, hogy nehéz időket élünk, de szerintem ne add fel, nem véletlenül vagy ott, ahol:)

Én is elgondolkodtam már azon, hogy kimegyek külföldre és ott fejezem be a tanulmányaimat, alapítok családot, vagy akár kezdek új életet. De valamiért úgy érzem, hogy nekem itt van a helyem, pedig nem a nagy "turulmadár hazafia nagymagyar vagyok" réteget képviselem.

Szóval, én is tanárnak készülök. Az egyetemen 12 félévet, azaz 6 évet kell még tanuljak, hogy a középiskolai 5 évem után megkaphassam a diplomámat, amivel alsó és középfokon fogok tudni tanítani, mellette pedig előadni. Tisztában vagyok a nehézségekkel, hogy milyen gyönge is a tanári fizetés, hogy mennyire nem becsülik meg őket, mégis bevállalom, mert hiszek abba, hogy évek múlva jobb lesz a helyzet, és talán mi is tudunk ezen változtatni, segíteni.

Nagyon sokat nem veszítesz azzal, ha kimész külföldre pár évre és megtapasztalod a kinti életet más országokban is. Például a Svájciak akármennyire is tudatos, természetvédő emberek, az összes autóval jár, és nagyon makacs.


Szabad kérdeznem, hogy te akkor most minek tanultál/készülsz?

2023. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!