Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy beállót csinálok vagy...

Ha egy beállót csinálok vagy napvitorlából kialakítok egy védett helyet az autómnak 2 oldalról védett akkor az is megvédi a rozsdától meg az uv sugàrzástól mint egy garázs?

Figyelt kérdés

2023. aug. 28. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Napvitorla általában nem vízálló, tehát az esőtől nem fogja 100% ig megvédeni, és alatt bár attól függ mi van ha beton vagy valami hasonló tehát nem a sáros föld akkor a pára nem valószínű hogy nagyban rontani fog a helyzeten, persze ha befolyik a víz akkor igen, de akkor sem annyira vészesen. Maga a napvitorla az az UV-től véd nagyjából de nem 100% osan. De a nagybüdös semminél több. Viszont ha felétek jellemző a jégeső akkor gyorsan felejtsd el mert rommá fogja szedni az egészet.


Ha kocsibeállót akarsz akkor normális anyagból csinálj egyet bontott anyagból is akár egy normál tetőt, normális vázzal, tartó oszlopokkal az azért sokat érhet. Ha úgy van lehetőséged akkor még érdemes lenne oldalról is bekeríteni és max a beálló rész lesz nyitott. Persze ezt elég apránként is megcsinálni. Megvan a tető, oldalt oszlopokkal később ha tudsz anyagot szerezni akkor befalazhatod, aztán lehet rá egy ajtót is barkácsolni idővel, és akkor lesz egy valamire való garázsod.


Régen én is így csináltam garázst. A kocsibeálló adva volt amikor megvettem a házat. Elején beburkoltam teljesen mert volt egy rakás anyagom hozzá, így miért ne. Aztán később oldalt is megkapta a burkolatot, én maradék OSB lapokkal dolgoztam, ismerősöm hozta nekem, és elég nagyrészét feltudtuk használni, meg voltak jó deszkáim amik tartják nyilván. Ezeket apránként felcsavaroztam rögzítettem, nem a legszebb így és nincs szigetelve, de több mint a semmi. Alatta beton volt, és van is, csak én húztam rá egy kis réteget egyrészt hogy egyenletesebb legyen meg jobb mint volt előtte.

Aztán ajtókat én úgy szereztem hogy az utcánkban valaki a régi garázsán a faajtókat lecserélte műanyagra. Én a faajtókat ingyen megkaptam azzal a feltétellel hogy azonnal el kell tüntetnem volt rá 1 órám hogy egyedül kézben hazaszenvedjem, nem volt könnyű de hazáig elcibáltam. A mérete jóval nagyobb volt mint ami nekem kellett volna és befért volna így picit faragni kellett, újra zsanéroztuk egy hozzáértő ismerősöm szétszedte a teljes ajtót mert két rétegben volt összerakva volt egy váza, belül meg szigetelő anyag. A vázát átalakította méretre és utána a maradék régi burkoló anyagból megcsináltuk. Annyi hogy a rajta lévő színes üveget ami az ablak volt, de fixen azt kiiktattuk mert elvolt repedve meg nem is volt szép, meg nekem nem kellett mert 2 mini ablak van így is, plusz én azóta kötöttem be villanyt így van világításom is.

2023. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. aug. 28. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Csinálnálj a 5mmes habosított PVC ből.
2023. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!