Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok rövidtáv, megöli a TSI-t?...

Sok rövidtáv, megöli a TSI-t? Vagy mit tudsz ajánlani helyette, kombit, 150+ le-vel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy párom sokatzjár autópályán, de sok lenne az 5 km-es ovijarat is.

Akkor legyen benzines, úgy gondoltam.

Viszont mivel én is használom az autót, szeretnék legalább 150 lóerőt (1.8 tsi 179).

De ez szintén megöli az autót, mert turbós, nem?

Vagy ezekkel nincs gond?

A teljesítményből nem adok lejjebb, mert szeretnék egy ilyet már.

Maximum rászanhato összeg 6millio.


2023. szept. 9. 07:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a kinézett autó 2018 Superb, 1.8 TSI
2023. szept. 9. 07:41
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megöl a sok rövidtáv. A turbónak nincs köze ehhez, max. annyiban, hogyha nem cseréled gyakrabban az olajat, akkor az fogja megsínyleni először.
2023. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Az elektromosnak nem probléma a rövidtáv. Amúgy is 2023 van, el kell felejteni a füstölő kotlákat.
2023. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3 nyugodtan mehetsz te vele autópályán🙂


Van hybrid v60-am, 179 ftos oszlopos áron tnakolva szuflával, drágább mint a dízel/benzin 🙂

2023. szept. 9. 09:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Addig jó még az oszlop ingyen van 🙂 utána hulladék
2023. szept. 9. 09:08
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor meg nem probléma ha lerohad a dízel 5 km-ként, ugye.
2023. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy időnkénti autópályás menettel nagyrészt ki tud tisztulni ami hidegen lerakódott. Jó minőségű olaj legyen benne, és rövid időközönként cserélve.
2023. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4

Igen, éppen ezért jó, hogy otthon is tudod tölteni 70Ft / kWh áron. Ha pedig nem egy 2,5 tonnás batár állatot veszel 5 kilométerre, hanem egy 15kWh/100km körüli fogyasztású, értelmes méretű autót, akkor még az oszlopról töltve is feleannyiba fog kerülni 100km megtétele, mint egy 1.8-2.0 benzinessel. Otthon meg aztán harmadolt-negyedelt árakról van szó.

Tudod nem az a baj, hogy nem tetszenek a villanyautók (tök mindegy, hogy miért nem), hanem hogy egy teljesen irreális érvekkel magyarázod meg. Mintha azt mondanád, hogy nem veszel fel nyáron cipőt, mert a hótaposóban meleged van. Hát akkor ne vegyél fel hótaposót nyáron. Itt is ugyanez, köztéri oszlopról drágább? Ne köztéri oszlopról tölts!

Az év 365 napjából 320 nap otthon töltöd (1200Ft / 100km kb.), amikor meg messzebbre mész kirándulni évente néhány alkalommal, akkor pedig annyiba, vagy még mindig kevesebbe kerül az üzemanyag, mint amennyibe egy benzinesé kerülne. Csakhogy utóbbit nem tudod az év többi napján olcsón tankolni.

2023. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel írtad, hogy sokat pályázn is szerintem nem lenne gond, hogy becsúszik ovijárat
2023. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Én mondjuk ingyen töltöm otthon az autót, napelemről. Pontosabban még csak nem is ingyen, mert az MVM fizeti vissza nekem a túltermelés különbözetét. De biztos jó lehet a 800 forintos üzemanyagot tankolni. :)
2023. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!