Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné egy Fiesta a Focus...

Megérné egy Fiesta a Focus helyett ezen szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Először Focusban gondolkodtam, mert aránylag egy megbízható és népszerű autó, ismerem is valamennyire. Aztán eszembe jutott a Fiesta is, mert talán valamelyest kevesebbet fogyaszt és a fenntartása is olcsóbban megúszható. Szerintetek jobb választás lehet? Nem ismerem utóbbit.

Egyébként átlag felhasználásra keresek kocsit, hol városban hol országúton, nem széthajtva. Kb 2-2.2 millió a keret mindennel együtt.


Ezekre gondoltam, 1.4 vagy 1.6 benzinesben:

Focus: [link]

Fiesta: [link]


2023. szept. 12. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Engem a sírógörcs kerülget, ha meglátom ezeknek a szaroknak az árait.


Haverom ilyen Fiestát kapott 10!!! éve valami 1-1,5 millióért. És akkor még alig volt benne kilométer az első tulaj után. Cégünk 2,5 millióért vett 3-as Focust 0 kilométerrel kifutó típusként. Most meg ennyibe kerül a széthajtott 2-es. Hát nem előre megyünk...

2023. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt a családban mindkettő. Mindkettő jó, nekem a Focus szükségtelenül nagy, én a Fiestaban jobban éreztem magam. Parkolni könnyebb vele. Országúton jól megy. Rengeteg dolog belefér, ha a pakolásra gondolunk. Megbizhato. Én szívből ajánlom.
2023. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem most ferde hátú Focus van. Szeretem, hogy olyan "autó méretű" de tény, hogy 90%-ban tök feleslegesen nagy. 1.6-os. Menetdinamikája mint egy busznak, elég sokat fogyaszt, nagyobb sebességnél zajos is.


Haverom Fiestája dízeles, sokkal fürgébb, jobb élmény vezetni. Méretre érezhetően kisebb, de ugyanúgy elfértünk benne 4-en felcuccolva amikor nyaralni mentünk.

2023. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1, azért 2,5 millióért már a kettes Focusok kínálatának legtetejéről választhatsz, átlagosat kapsz 1,6-ért, lefutott 1,2 millió, vagy ezalatt.

Csakis benzineset keresek, így a dízeles kizárva.


#2, de vajon mennyi a fenntartása és a fogyasztása?

2023. szept. 13. 01:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten jó ötletnek tartom a Fiesta-t, ha nincs szükség nagyobb autóra, a fenntartása is egy mérettel kisebb lesz. 1.25-1.4-1.6 motorok között konstrukcióban óriási külöbségek nincsenek igazából. Talán ha Focus, akkor az 1.6 101 lovas motorral keresném, a kisebb blokk autópályán hangos és gyengusz, az erősebbik 1.6 fenntartásban drágább és annyival nem tud többet, arany középút. Ha van a közelben LPG benzinkúton, én a gázszett beépítését is megfontolnám, bőven megéri ha hosszú távon tervezel a kocsival.
2023. szept. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

“ OFF: Engem a sírógörcs kerülget, ha meglátom ezeknek a szaroknak az árait.


Haverom ilyen Fiestát kapott 10!!! éve valami 1-1,5 millióért. És akkor még alig volt benne kilométer az első tulaj után. Cégünk 2,5 millióért vett 3-as Focust 0 kilométerrel kifutó típusként. Most meg ennyibe kerül a széthajtott 2-es. Hát nem előre megyünk...”


“ #1, azért 2,5 millióért már a kettes Focusok kínálatának legtetejéről választhatsz, átlagosat kapsz 1,6-ért, lefutott 1,2 millió, vagy ezalatt.

Csakis benzineset keresek, így a dízeles kizárva.”


2020-ba MK 2.5 focust 2010-es 1.6 dízelt 850-ért vettem…


Inkább állapotot nézz. Amelyikből találsz jobbat azt vedd.

2023. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, mindkettő linkelt autó nagyon szép főleg ebben a színben. Pont ez a generációs Fiestam van, csak neon zöldben. 1.25-os benzin, de az erősebbik, 82 lovas. Ha a harmat gyenge 60 lovas állt volna a kereskedésben, gondolkodás nélkül továbbmentem volna. MÉGIS a Focus-t vennem, mert a kettes Focus az egyik kedvenc autóm. De a 2008 előtti, facelift előtti modell. Hátra lépés vagy sem, olyanra fogom lecserélni a Fiesta-t, egy mondjuk 2007-esre. A 3 ajtós meg még jobban néz ki, mint az 5 ajtós vagy a kombi, ebben a kék színben meg nagyon meggyőző. Én azt vennem. A Fiesta-val egyébként semmi gond nincs, csak tankolni kell. A Focus is megbízható konstrukció, de minimum az 1.6-os szívó benzinessel érdemes venni, ebbe a kasztniba az 1.4-es 80 lóerős kevés. Apám Fusion-jaba elég, dehát az jóval kisebb autó, egy "felfújt" régebbi Fiesta kb.
2023. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha a linkelt kék Focus 1.6-os benzines és nem rohad, érdemes lenne szerintem megvenni.
2023. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én kis autó fan vagyok, szóval ha nincs különösebb igényed a nagyobb autóra, akkor a Fiesta amit linkeltél (2008-2012) nem rossz választás!


Én mindenképpen nagyobb motorral venném, mert bár csalóka, hogy 1.4 keveset eszik, de egy nagyobb nyomatékosabb motort kevésbé kell pörgetni, így sokszor az lehet a nyerőbb fogyasztás szempontjából és még van is benne tartalék.


Én anno pont így voltam egy Seat Leon-al 1.4-es motorral relatíve nehéz kasztnival xarrá pörgetve kb majdnem olyan fogyasztást produkáltam mint ha egy 1.8T Cupra-m lett volna, cserébe nem is ment!

2023. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiesta keveset fogyaszt, de gyakorlatilag nincs csomagtartója. Hátsó ülésen alig van hely, két főnek kényelmes. Nekem benzines van egy éve, szeretem. Mondjuk pont a fentiek miatt kicsi, bhol tudsz vele parkolni. 4,5 az átlagfogyasztása, én megyek vele autóúton, városban.
2023. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!