Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné egy Fiesta a Focus...

Megérné egy Fiesta a Focus helyett ezen szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Először Focusban gondolkodtam, mert aránylag egy megbízható és népszerű autó, ismerem is valamennyire. Aztán eszembe jutott a Fiesta is, mert talán valamelyest kevesebbet fogyaszt és a fenntartása is olcsóbban megúszható. Szerintetek jobb választás lehet? Nem ismerem utóbbit.

Egyébként átlag felhasználásra keresek kocsit, hol városban hol országúton, nem széthajtva. Kb 2-2.2 millió a keret mindennel együtt.


Ezekre gondoltam, 1.4 vagy 1.6 benzinesben:

Focus: [link]

Fiesta: [link]


2023. szept. 12. 23:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A "nem megy" érzést csak megerősíteni tudom. Focus 1.6 szívó. Eleve nem létezik a gyorsulás fogalma, cserébe azért nem keveset eszik. Ha kíméletesen használja az ember akkor 7-7,3 között jön ki vegyesbe. De ha hajtod akkor 9-10 litert is lenyel.


Egyértelműen jobb mintha kisebb motor lenne. De mondjuk nem jobb mint egy nagyobb motoros ami nem fogyaszt többet cserébe nem 160 a vége és ha odalépsz akkor talán gyorsul is. Így meg lenyom a BKV busz... :D


Amúgy haverom Fiestával melózni is jár. Vállalkozó, vett egy utánfutót abban elfér ami nagyon kell. Nyilván nem egy családi autó, de 2 gyerekig teljesen rendben van.


A Focusban sem nagyon férni el hátul. Én mondjuk eléggé elől ülök, de bárki beül mellém eleve hátra tolja koppanásig az anyósülést, onnantól meg nem marad lábtér a hátul ülőnek. Ha meg hagy lábteret akkor ő nyomorog elől.


Ami nekem a 3-as Focusban jó, hogy azért van csomagtartó, ha lehajtom a hátsó üléseket akkor már már egy kombi méreteit hozza. Szóval nem tudom hogy döntenék, szívem szerint Focusból is Kombi, hogy legyen hely.


Vagy például a Focus (3-as) pont az ami már kellően autó méretű és kellően agresszív kinézetű így mondjuk egy pályán senki nem tol le. Nem mintha okot adnék rá.


Összességében azt mondom, ha kell a hely és "autószerű" méret akkor Focus kombi. Ha ez nem feltétel akkor Fiesta.

2023. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!