Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt motor nagyobb karbant...

Használt motor nagyobb karbantartása/télire felkészítése?

Figyelt kérdés

Helo!


Nyáron vásároltam egy használt motort (Gilera nexus 500ie nagy robogó), lassan tél felé közeledve szeretném szervizeltetni meg felkészíteni télre/következő évre. Nem én fogom csinálni, sajnos nem értek hozzá és jó eséllyel olyan szerszámaim sincsenek.


Én az alábbiakra gondoltam:


Motorolaj + szűrő csere

Légszűrő csere

fékpofák ellenőrzése, szükség szerinti cseréje (ránézésre szerintem a hátsót kéne lassan)

üzemanyag szűrő csere (75e km-t ment a gép, nem tudom volt-e cserélve eddig, ha nem akkor nagyon ráférne)


ezen kívül mit lenne érdemes ellenőriztetni/cserélni? Pl fékfolyadék állapota, szíj ellenőrzése stb?


Egyéb tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm a válasz(oka)t.



2023. szept. 22. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
TE, SEMMIT ne kontárkodj!!! Vid el egy motorszervízbe, egy komplett szervízre!
2023. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ami télre tervben van az a telekópolajok cseréje, lenggővilla csapágyazásának zsírzása, kormánycsapágy szokott még kikopni. Tárcsák vstagságára is érdemes rámérni, mert elég keveset enged a gyártó. Nekem pl 0,5mm-t, és lehet a tied is már határon van. Meg ha nem tudni mikor volt cserélve a fékfolyadék, így azt mindenképpen csere a motorolajjal együtt. Nálad a CVT váltót is meg kell nézni, esetleg ott is egy nagygenerál.

Le kell tölteni egy szervizkönyvet, abban leszokták ezeket írni kilométerre is.

2023. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából ezeket ráérsz majd tél végén megcsináltatni, a télre nem kell különösebben felkészíteni. Az általad leírtakon kívül érdemes még a hajtóműolajat cseréltetni, a szíj és a variátor állapotát ellenőriztetni és cserélni amit kell. Gumikat kerékagyakat, első villa lógását ellenőrizni. Meg még van egy csomó dolog, de ezt mind tudják egy motorszervizben. Esetleg keress hozzá a neten egy karbantartási útmutatót, hogy tisztában legyél a dolgokkal.
2023. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1#

Én semmit nem akarok magam csinálni, szervizbe akarom vinni, csak ne álljak ott hülyén, tudjak valamit mondani, mit szeretnék.

"szervizeltetni meg felkészíteni télre/következő évre. Nem én fogom csinálni,"


Köszönöm szépen, lesz minek utána néznem. Egyébként a szerviz korrekt hely, többen is ajánlották nekem, bízom benne (nálam is volt 1-2 apróság amit már megcsináltak rajta).

2023. szept. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!