Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs autószerelő ismerősöm...

Ha nincs autószerelő ismerősöm, hogyan vegyek használtautót?

Figyelt kérdés
Autókereskedésből tervezem venni az autóm, de félek, hogy átvernek. Általában megbízhatóak a kereskedők? Bízom benne, hogy igen, hiszen mégis csak átnézik az autókat, amiket átvesznek és kikavítják a hibákat, hogy jobb pénzért eladhassák őket. Vagy tévedek?
2023. okt. 6. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Márka szervizből vegyél autót, mert ott átvizsgálják mikor beveszik. Garit is adnak rá. Kicsit drágább de megéri.
2023. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedő van ezerféle, tehát tisztességes is akad köztük.

De mindenképpen át kell nézetni szakemberrel.

Sok autószerelő cég vállal átvizsgálást. Ehhez persze ki kell mozdítani az autót a telephelyről és egy-két éve 15-20e Ft-ba került.

De ma már vannak olyan emberek is, akik elmennek veled és veled együtt átnézik az autót, csak hozzáteszik a szakértelmüket, meg alapvető műszer (pl. festékvastagságmérő) van náluk. Keress rá interneten, Budapesten mindenképpen találsz ilyet, de én pl. Győrben is találtam.


Egyébként teljesen jogos a kérdésed, és pont azért alakultak ki ezek a szolgáltatások, mert erre valós igény van.

2023. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Kereskedésnek megnézed az értékeléseit, nem teszik meg, hogy átvernek, vagy ha igen(rejtett hiba, pl. olajfogyasztás), akkor nekik kell bizonyítani, hogy az eladás időpontjában nem állt fent a hiba. Amit majdnem hogy esélytelen bizonyítani, így nekik kell fizetni a motorfelújítást vagy cserét. Az alapokat, amik nem tartoznak a szavatosság alá, mint a rozsda, szemmel látható hibák, azokra nem vonatkozik, hisz simán megnézhetted a helyszínen. Ha nem tetted, akkor így jártál. Vannak használt autó átvizsgálók direkt erre specializálódva, nem olcsók, de rossz autó vételhez képest nagyon olcsó.
2023. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 nemaRendőrség ***** válasza:
51%

Én pont nem olyan emberrel vizsgálnám át a kocsit aki abból él, hogy rossz a kocsim.


Anno mikor kocsit vettem, független helyen vizsgáltattam át

2023. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
#4 Igen, valóban az a baj saját szerelővel, hogy az a célja minél szarabb legyen, minél többet vidd hozzá szereltetni. Ezt tapasztalatból mondom sajnos.
2023. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kereskedoktol akarsz venni akkor elso korben a joautok.hu-n hirdetok kinalatabol valasztanek. Azoknal kevesebb esellyel futsz szarba, mint pl. a Nagykorosi uti piacon hirdeto, vagy eppen piacteren nem is hirdeto neppereknel. Pl. Kocsiguru, ami egyben Bosch markaszerviz is. Mondjuk amit en vettem toluk, a futomu osszeszerelesi minosege botranyos volt, de azon tul az auto egyben volt.

Vigyel magaddal olyat aki felmeri, amit irtak elottem, jo szolgaltatas. Esetleg markaszervizben egy diagnosztika gyari diaggal, erdemes. Nem egy nagy osszeg, 10-20 eft max. Meg erdemes ranezetni az alvazszam, motorszam, motorkod, aut. valto gyartasi kodra. Illezve kartortenet. Ezeket nekem telefonon is elmondtak.

2023. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egy autót megnézettem egy helyszínre kiszálló autószerelővel, de nekem ez túl drága mulatság. 45 ezret fizettem kiszállással együtt (nem is mentünk messzire) és 20 perc vizsgálat után közölte, hogy rossz a motor, ne vegyem meg. Volt még a tarsolyunkban 5-8 autó, de ennyi pénzem nincs. Persze még mindig olcsóbb, mint rossz autót venni, de akkor sincs pénzem. Megnézem az említett autókereskedőket.
2023. okt. 6. 13:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt a k_a, ez nem gyenge lehuzas. 😄😄😭

En majusban vettem autot, akkor Bosch szervizben egy teljes koru atvizsgalasert 20 ezret kertek. Motor, fek, futomu, lengescsillapitok, emisszio, teljes diagnosztika, retegvastagsag, rozsdasodas, probakorre is elvittek. Es nem 20 perc volt hanem egy bo ora.

Ezek a felmeros emberek (nem szerelo egy szervizbol) se kernek el 15-25 eft-nal tobbet (lokaciotol fuggoen).

2023. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, nekem két és fél éve Győrben két autót 2x10.000 Ft-ért nézett meg az illető.

Igaz, azóta volt infláció, meg minden lófüle, de ez a 45.000 Ft/autó, ez tényleg durva lehúzás, még Budapesten is.

2023. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
.az is sokat segít, ha az eladásra kínált használt autón friss a műszaki. Nem kell szaki, te is látod, hogy rozsdás, vagy lepukkant belül, esetleg itt-ott karambol nyomok...rákeresel, volt-e biztosítási ügye...ha nem, akkor vedd meg.
2023. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!