Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kétütemű szoci autóknak...

A kétütemű szoci autóknak (Trabant, Wartburg) miért volt olyan normálatlan járáskultúrájuk?

Figyelt kérdés

A hangjuk valami borzalom volt, egy sima kétütemű láncfűrésznek vagy motornak is sokkal igényesebb a hangja mint ezeknek keletnémet "csodáknak" volt.

De miért volt ilyen rossz, egyenetlen össze-vissza csörömpölő hangjuk?



2023. okt. 9. 09:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont azért, mert kétüteműek voltak, nem négyüteműek.

Viszont a kipufogó gázuk olyan aromás volt, amilyet ma sosem érzek. :-)))

2023. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%

#1 Én néha szoktam, amikor trabantot látok, előzöm is megfele, én azt nem fogom szagolni. :D


Amúgy kérdező, a kasztni kialakítása és anyaga is jócskán hozzájárult ahhoz, hogy az amúgy is csörömpölő kétüteműt olyannak hallottuk, amilyennek.

2023. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

Erről jut eszembe, hogy keresztapámnak annak idején kétütemű Wartburgja volt. Mivel a rokonsága egy része kiment Amerikába, éltek ott rokonai, akik néha hazajöttek látogatóba. Egyszer hazajött egy idősebb férfirokona, a repülőtérről a Wartburggal vitték haza. Ahogyan húzatta keresztapám, egyszer csak óvatosan megkérdezte az idős, amerikás rokona: "Fiam, nem fog ez felrobbanni?"

:-)

2023. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Az ütemtelenség annak köszönhető, hogy ezeknél nincsenek szelepek, amik szabályozzák, hogy mikor kipufogjon, mikor szívjon, hanem egyszerűen a forgattyósházba szív, aztán amikor a dugattyú és a tárcsa engedi akkor felömlik a cucc a hengerbe, kipufogni meg akkor kipufog, amikor felémlik a cucc. Néha bentmarad egy kis égéstemék, néha megy a benzingőz a kipufogórendzserbe.


Gyerekként azt néztük mindig, hogy ezeknek benzint "köpköd" a kipufogója.

Ezért ilyen.

2023. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
62%
Akár milyen gyártmányú 2 üteműt meghallgatsz mind ilyen szarul megy mint egy röhögő lavor.
2023. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Mutass egyetlen kétüteműt -akár mennyi hengerrel- amelyiknek "szép" az alapjárata.
2023. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%
Akármilyen egy szó, te süket! Továbbfejlesztetted az "ugyan ott"-ot?
2023. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
50%
#6 [link]
2023. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ebben én nem sok alapjáratot hallok, leginkább csak rángatja a gázt.
2023. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
#6 injektoros szerintem számottevő fejlődés ilyen szempontból.
2023. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!