Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó felett van egy főtengely...

Váltó felett van egy főtengely szimering ahonnan kicsit szivárog az olaj, és a vàltóház tetején van lyuk ahova elvileg pont belecsöpög, emiatt csúszhat a kuplungom?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem hülyék a tervezők... vagyis régen nem voltak azok na. Manapság inkább nem enjünk bele.


Lényeg: Általában ilyenkor kiképeznek egy "menekülési útvonalat" az olajnak, hogy ne tudjon rámenni a kuplungtárcsára.

2023. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Váltó felett nem lehet főtengelyszimering, mivel a főtengely, illetve ennek hosszabításaként a váltó nyelestengelye, a motor alsó részében van. Ha itt szivárog is az olaj, az nem a kuplungszerkezetre folyik. Szóval kicsit fogalmazd meg pontosabban a kérdést, mivel valami más ahonnan neked olajszivárgásod van.
2023. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a váltó oldalán olaj cseppek vannak, ha fentről nem is de oldalról biztosan beszivárog valahogyan.

Tudom oldalról sem kellene, de nekem sajna az oldalán nincs fent a lendkerék takaró lemez.

Bár úgy tudom legtöbb autónak ez fent sincs mégsem okozott problémát, nekem sem volt vele semmi több mint 1 évig.

Aztán kitudja, lehet a kuplungom szarakodik már….. 😔

2023. okt. 13. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha leirnad melyik auto milyen motorral, milyen valtoval, lehet hogy atlatnank a szitut. En konkretan nem is ertem mit irsz. A fotengely szimering nem a valto folott van, hanem a valtohaz felol fersz hozza, ha leveszed a valtot. A lendkerekhez szinten, szabad szemmel nem is latod. Nem tudom milyen lendkerek takarora gondolsz, de nyilvan nem ismerek minden tipust.

Ha a kuplung szarakodik az lehet gond.

2023. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg ami a hengerfej magassagabol szivaroghat es tengely, az valamelyik vezermutengely. De a valto feloli veguk a hengerfejben van, a vezerles oldalon van vezermutengely szimering.
2023. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

A klasszikus Mini (Mr. Bean féle) kivételével nem tudok olyan autóról ahol a blokk és a váltó egymás alatt helyezkedik el.

Szóval kíváncsi lennék melyik az a konstrukció, ahol a főtengely és a nyelestengely nincs egy vonalban?

2023. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 rosszul írtam. Igen, váltóház felől férni hozzá, de csak úgy esélyes ha előtte a váltót leszedjük..


Na de onnan nem szivároghat bele?

2023. okt. 13. 16:17
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Ha normálisan leírod mire vagy kíváncsi, és az autó tipusát is megosztod velünk, talán még értelmes választ is kaphatsz.

Ezek hiányában, egy ostoba trollnak tűnsz.

2023. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!