Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2007-es Ford fiestám...

Van egy 2007-es Ford fiestám 1.4 tdci motorral. A klíma nem kapcsol be csak a 4. Állásban maxon. Ez mitől lehetséges?

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Előtét-ellenállás.
2023. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
+1 az előtét ellenállásnak. Az első három fokozatot vezérli, így ha azok nem működnek, de a 4. igen, akkor biztosan az előtét-ellenállás a rossz.
2023. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Klíma vagy a szellőzőventilátor ? Nem mindegy! Ha az utóbbi, akkor a fokozatkapcsoló előtétellenállása halt meg, azon is csak egy párszáz forintos hőbiztosíték szok kimenni. Vagy kicseréled, vagy áthidalod. Fordomnál volt ilyen gondom, így tapasztalatból írom.
2023. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

"vagy áthidalod"


Akkor már miért nem locsolod le rögtön az egészet 10 liter benzinnel és gyújtasz gyufát?


Az ellenállások nem dísznek vannak, tilos áthidalni őket.

2023. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#4 Most okosnak hiszed magad? Ki beszélt ellenállásról? Ki írt olyant, hogy át kell hidalni a tekercseket??? Inkább maradj csenben, mert csak leégeted magad. Egy hőbiztosíték van a végén, az szok elfáradni, de emiatt nem kell kicserélni az egész egységet. Én áthidaltam, és még több mint 5 évig megvolt utána is az autó.
2023. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Okosnak? Egyáltalán nem. De én legalább tisztában vagyok vele, hogy a hőbiztosíték az egy ellenállás. Az ellenálláson feszültség esik, ami miatt megnő az áramerősség, ez hőt generál és ettől durran el a biztosíték. Ha áthidalod a biztosítékot, azaz az ELLENÁLLÁST, akkor semmi sem tartja kontroll alatt az áramerősséget, addig fog melegedni az áramkör, míg végül fel nem gyújt valamit.


Mindez 7. osztályos fizika, amivel te nem vagy tisztában, szóval ki is égeti akkor magát?


5 évig használtad, örülök. És te is örülhetsz, hogy az 5 év alatt nem lett például zárlatos az áramkör, ami a fent leírt problémához vezetett volna. Csak ez egy olyan dolog, hogy amíg jó, addig jó, büszke vagy a fasza megoldásodra, de amikor nem jó, akkor nagyon gyorsan megváltozik a véleményed, csak akkor már késő, az egyetlen amit tenni tudsz az az, hogy számolgatod a pénzedet ami éppen lángokban áll.

2023. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6 Miért melegedne te okostojás? Az egy hőbiztosíték, azért van benne, hogy ha valami oknál fogva nincs megfelelő légáramlás, ami a tekercseket hűti, akkor ez leold. Ez nem ellenállás, hanem hőbiztosíték!! Ne keverd össze a kettőt okoska! Ezen felül még a rendszert külön biztosítékkal is védett zárlat esetén a biztosítéktáblában

[link]

2023. okt. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézz utána kérlek, hogy miről beszélsz. :)
2023. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 Te meg ne keverd a szezont a fazonnal :) , az se tudod miről írtam, de már megvádolsz, hogy az ellenállás tekercseket akarom áthidaltatni ? Hol írtam ilyen? Akkor ki okoskodik itt?

Ott van a linkben, hogy termikus biztosíték, már ha tudod egyáltalán az mit jelent ? :D

2023. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A hőbiztosíték márpedig nem ellenállás. Alapállapotában ellenállás nélkül vezet, a névleges hőmérsékletet elérve pedig végleg megszakad. Olyan, mint egy rendes biztosítêk, csak nem az áramerősség túllépésére old, hanem a hőmérsékletre.

Egyébként ha forrasztással hidalod, akkor sincs baj, ha baj van, a forrasztóón átveszi a biztosíték szerepét, túlmelegedés esetén leolvad, mielőtt bármi kigyulladna .

2023. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!