Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vásároljak használt...

Hogy vásároljak használt autót, ha egyáltalán nem értek hozzá?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes venni, ha még ismerősöm sincs, aki segíthetne.

2023. okt. 23. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el szervizbe átvizsgálásra vásárlás előtt. Ha nincs rejtegetnivalója az eladónak akkor simán bele fog menni.
2023. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy megbízható szervizt, ahol pénzért átnézik neked. Addig is bújjad az autós tartalmakat és beszélgess megrögzött autób@zikkal.
2023. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Debrecenben tudnátok ilyen szervizt ajánlni?
2023. okt. 23. 10:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én debreceni vagyok. Egyébként nem olyan rég volt egy koccanásom és képzeld a Kwikfitnél ingyenes az átvizsgálás. Igaz hogy a szerelés drága de az átvizsgálás tényleg ingyenes.


[link]

2023. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Keresel valamit ami tetszik, utána felhívsz egy közeli szervizet (google segít, értékeléseket nézd), mondod, hogy jónapotkívánok, autóvásárlás előtt szeretnél átvizsgáltatni egy autót, mikor tudnának fogadni, elmentek az eladóval az időpontra, átnézik, aztán kiderül, hogy megéri-e megvenni.
2023. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vegyél újat, az garanciális.
2023. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valamikor tényleg az új volt a legjobb az kétségtelen. De ma már annyira bonyolultak és annyira tele vannak b@szva elektronikával és műanyaggal, hogy kell a f@szomnak.
2023. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor mondom a saját véleményemet:

Átnézed az autót:

Tetszik? (szerintem fontos)

A fényezésen vannak "pattanások?" (ha igen, akkor csak komoly árengedménnyel érdemes tovább beszélgetni)

Az ajtók körül a hézagok egyenletesek? Ha nem, akkor vagy az ajtó van rosszul beszerelve, vagy az oszlopok "mentek el". Ha látszik, hogy utóbbiról van szó, akkor nincs miről beszélni, de eladás előtt be szokták állítani, tehát komoly kérdéseket vet fel.

Nézd meg a motortérben a sárvédőt tartó csavarokat. Ha azt mondja az eladó, hogy nem volt sérülve, de a csavarok fején látszanak a kulcs nyomok, akkor kérdések merülnek fel (a sárvédő csere nem befolyásolja az autó használhatóságát, de az eladó szavahihetőségét ellenőrizheted.)

Ha rozsdát, lyukat látsz a karosszérián, akkor az autó a pár száz ezer forintos kategória.

Ha a benzines autó kipufogó vége "bársonyosan fekete" szintén vége a tárgyalásnak (egy éve vettem autót, rengeteg volt, ahol a kipufogó vége tényleg olyan volt, mintha bársony lenne rajta, az első olyat vettem meg, ami nem ilyen vot)

2023. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
De még azt sem tudjuk, hogy benzint vagy dízelt keresel valamint mennyi a keret.
2023. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Mert semmi köze a kérdésnek.
2023. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!