Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó átírás menete?

Autó átírás menete?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk rgy használt autót, de végül szeretnénk ha kisfiúnk nevére kerülne (kiskorú).

Mi ennek a menete ? Eredetvizsgára csak jövőhéten tudunk menni így még nem voltunk a kormányablakban sem .


2023. okt. 27. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A héten 2x is megkérdezték, így olvasd vissza légyszíves.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirm..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..


Gondolom már eleve az ő nevére írtátok az adásvételit is, és remélhetőleg a kötelező biztosítás is megvan, mert azt a vásárlás napján meg kell kötni, mert minden nappal csak növekszik a fedezetlenség miatti büntetés, ami napi 1000Ft körül van


Ha még nincs kötelező, és nem is a gyerek nevére írtátok az adásvételit, akkor érdemes átgondolni, hogy a gyerek nevére akajátok-e iratni? Csak mert pl a Netrisken néztem, és ott 2006-után született személyre nem engedett kalkulálni, majd megnéztem a K&H-nál, és az én 2001-es Skodámra, a 13 éves fimanak lenne 148 ezer az éves kötelező biztosítása, de ha csak negyedévente fizetné, akkor 174 ezer, én meg 48 évesen fizetek 40 ezret.

2023. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne bemenni a kormányablakba addig, és megkérdezni pontosan mi a menete, mert ha most a ti nevetekre vettétek az autót, akkor köztes adásvételivel egyből mehetne a fiatok nevére, viszont biztosítós portálon írnak olyan, hogy autó értékétől függően lehet, hogy gyámhatósági engedély is kell hozzá, ami meg valószínűleg nem lesz meg 15 napon belül, tehát lehet, hogy első körbe muszáj lesz a saját nevetekre iratni, és majd később a gyerekére, ami ahogy az 1-es is írta meggondolandó a magas kötelezőbiztosítás miatt.
2023. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. okt. 28. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!