Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire ajánlott egy 180-200...

Mennyire ajánlott egy 180-200 lóerős autó kezdő sofőrnek?

Figyelt kérdés

Kezdőként autóvásárlás előtt állok és arra lennék kiváncsi, hogy egy 180-200 LE-s autó sok lenne kezdésből vagy igazából mindegy, mert ezzel is lehet lassan menni? Az autó egyébként automata váltós lenne.

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.



2023. okt. 29. 13:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
77%
Könnyebb lesz vezetni, főleg, ha automata. Talán még biztonságosabb is.
2023. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%
116 lóerős (1500kg) autóm elég lomha, elférne benne még 84 ló simán. Szerintem egy 200 lóerős autó még messze nem a kontrollálhatatlanul szörny kategória, viszont sokkal dinamikusabb, könnyebb vele felzárkózni. Ha nem eszetlen mód vezetik, akkor simán csak a kényelmes kategória, semmi extra.
2023. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgy néz ki, hogy egy 2011-es Skoda Fabia vRS lenne a konkrétum. [link]
2023. okt. 31. 14:05
 14/36 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj félek, hogy versenyezni fogsz a sztrádán a bmw-kel meg az audi-kal.
2023. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

Pár kérdés.


Miért van szükséged 180-200 lóerőre?

Hol használnád leginkább?

Miért pont a Skoda? A Vezess tesztjében lévő utolsó két bekezdésből kiindulva pláne.


Továbbá egyetértek a 14-es válaszával, hogy bekapcsolhat egyfajta "csakazértismegmutatom" program benned, "na, bumburnyák, lenyomtalak a Skodával".

2023. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
78%
Most azt mondjuk neked, hogy először vegyél egy első generációs fabia rs-t. Azzal is odébb lehet ám állni. Ha majd lesz elég tapasztalatod, utána meg veheted az octaviót.
2023. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Nincs szükségem ennyi lóerőre, viszont ahol lakom jelenleg ez az autó van a legjobb árérték arányban az automaták közül. Golf Plus van még ugyancsak hasonló árban, valamivel olcsóbban, de az inkább családi autó. A skodában tetszik kb. minden, na meg azzal tanultam vezetni is, igaz manuálissal. Leginkább városban használnám, vagy város és falu között.

Nem igazán versenyeznék én senkivel, van amikor túl lassan is mentem.

2023. okt. 31. 16:45
 18/36 anonim ***** válasza:
80%

Elmondom miért értelmezd újra ezt az autóvásárlást:

- Nincs szükségem ennyi lóerőre

- Leginkább városban használnám, vagy város és falu között.

- Nem igazán versenyeznék én senkivel, van amikor túl lassan is mentem.


Plusz:

- ahol lakom jelenleg ez az autó van...


Azt érzem, hogy nem nagyon tudod mit is szeretnél, hanem a lakcímedhez mért X km-es sugarú körben nézel valamit, aztán ami van, az jó lesz. Túlnyomórészt városba teljesen felesleges a 180 lóerő, nem fogod kihasználni. Pláne kezdőként, még tapasztaltként sem tudnál mit kezdeni vele városban.

2023. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%
Eddigi pályafutásom során talán ez az eddigi legtöbb hasznos választ adó kérdés. Hallgass az öreg rókákra, nem kell neked ilyen autó.
2023. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is a válaszokat, meglepően hasznos mindegyik és érdekes is, hogy sokak szerint hülyeség lenne és sokak szerint még könnyebbé is válna a vezetés és ha normális módon vezetem majd akkor nem lesz semmi probléma.
2023. okt. 31. 19:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!