Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire ajánlott egy 180-200...

Mennyire ajánlott egy 180-200 lóerős autó kezdő sofőrnek?

Figyelt kérdés

Kezdőként autóvásárlás előtt állok és arra lennék kiváncsi, hogy egy 180-200 LE-s autó sok lenne kezdésből vagy igazából mindegy, mert ezzel is lehet lassan menni? Az autó egyébként automata váltós lenne.

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.



2023. okt. 29. 13:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%

Vegyél inkább egy kéziváltós autót, mert ha csak automatázol, akkor az itt-ott lehet visszaüt. Haver segítséget kér, akinek kéziváltós az autója, vagy volna egy jó munkalehetőség, ahova kell jogsi és kéziváltós a céges kocsi, stb. Ezekre akkor mind nemet mondasz, vagy mi lesz?


Én nem rendezkednék be friss jogsival az automatára, ez kicsit kikerülése a kézinek. Senki sem Mika Häkkinenként kezdi, meg kell szokni, rá kell érezni, de rögtön a jogsi megszerzése után feladni szerintem nem jó. Én is lefulladtam, meg bőgettem a motort, bénáztam, de megszoktam, aztán már teljesen jól megy a kézi meg az automata is, egyik sem okoz gondot, akár közvetlen átülve egyikből a másikba.


Legyen meg a rutin a kézivel én ezt javaslom, aztán majd veszel automatát X évvel később, ha meguntad nagyon a váltogatást.

2023. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon jól írja a 21-es! Például ahol full irodai munkára vettek fel egyébként, ott is megkértek hogy ide vagy oda szaladj el. De nyilván nem mert nálam csak a manuális játszik. Vagy ha mondjuk a tiéd szervizbe van és kérsz valakitől egy kölcsön autót az is nagy valószínűséggel manuális lesz. Vagy egyszer elkezdesz motorozni, erre is gondolj.
2023. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
86%

"Ne legyen hátsókerékhajtású. Ez a lényeg."

első autóm hátsókerekes volt, semmi probléma nem volt vele. Sőt, elsőkerekest ha vezetek, jobban zavar mert az elkapar, hátsó meg nemannyira.

2023. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
83%
A hátsó is elkapar, ha van elég kraft, valamint sok autóban van kipörgésgátló.
2023. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 NTBS ***** válasza:
61%
Jó lehet, ha ésszel használja!
2023. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
61%
Nem ajánlott, inkább 50-90 lóerős suzuki
2023. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Koaxk Ábel ***** válasza:
82%

Szerintem ez egy jó kis hot hatch én nem beszélném le a kérdezőt róla!


Viszont ilyen autót vétek automatával venni, mert ezeket pont valahol a vezetés éléményéért gyártják, vagy ezt gyártották anno!


A másik meg amint fentebb írtak, egy kezdőnek igenis a manuál váltó kezelése legyen alap készség szinten. Mert nyilván később el lehet szokni tőle ha automatára váltasz, de ha tudod, olyan mint a biciklizés, csak vissza kell szokni, de ha sohasem tanultad meg, az valahol gáz lesz, mert sosem lesz meg az alap rutin.


Nekem is egy hot hatch-em van a gyártó eleve nem is gyártotta automatával, de a mai napig sok sportkocsi kérhető manuál váltóval pont a feeling miatt!

2023. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még meggondolom akkor, hogy jó lenne számomra ez az autó vagy sem.

Egy Skoda Octavia 1.9 TDI Eleganceról mi a véleményetek? Az csak 105 lóerős, kombi és automata egyébként.

2023. nov. 2. 12:33
 29/36 Koaxk Ábel ***** válasza:
39%

A Skoda Octavia egy nagyon jó autó kategóriájában!

Tágas egy családnak, az 1.9 dízel motor 105-lóból kiindulva a 2-es Octavia-ra gondolsz. Ekkoriban a VW csoport már a EA188-as Pumpe Düse dízel motorokat tolta. Ekkoriban a 2.0 PDTDI motorok amik foglalkozósabbak voltak.


Az 1.9-esről nem tudom, hogy különösen problémás lenne, bár az egész PDTDI motor konstrukciós végülis zsákutca lett, ettől függetlenül nem tartom rossz motornak.


Viszont egy 1.4 TSI hot hatch kocsit összevetni, egy lomha dízel családi autóval érdekes kombó! Én biztos nem az utóbbit venném, maximum RS-ben, de ha többnyire egyedül járkálsz, felesleges ekkora autó!

2023. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
63%
Az első autóm 270 lovas volt elsőkeréken. Éreztem hogy most le kell hogy padlózzam de nem városban vagy lakott területen. Nekem megnyugtató hogy van bőven erő az autómban és pont emiatt nem akartam nyomni neki. Attól hogy erős nem kell gyorsan menni vele. Nekem egyébként sem az volt az elsődleges célom hogy gyorsulgassak hanem hogy autómániásként élvezzem az autózást amihez nem kell a sebesség feltétlenül. Menj, próbáld ki, ha azt gondolod hogy tudod normálisan vezetni és akkor pedig vedd meg. Sok balesetmentes kilométert :-)
2023. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!