Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy reggel 7-8...

Miért van az, hogy reggel 7-8 között az ember le parkolja az autót egy 1 órás olajcserére, vagy bármi hasonló nem nagy volumenű munkára az autó szerelőnél és azok mindig délután zárás előtt 1-2-3 órával jelentkeznek maximum?

Figyelt kérdés
Nincs paranoiám, hogy biztos azzal megy ebédért vagy bármi, csak szimplán érdekel, mert nem értem miért nincs konkrét beosztás, hogy te hozd 7re és végzünk 9ig, te meg hozd 9-re és végzünk majd 13ig. Autószerelők válasza érdekelne főleg, hogy ez miért van. Köszi!

nov. 17. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert van ott egy tucat másik autó is ami szintén tegnapra kellett volna és azokkal is haladni kell.
nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
akkor minek vállalják túl magukat? És ez igaz minden egyes szerelőre? Voltam pár helyen, de szomorú, ha minden szerelő csúszik a munkákkal.
nov. 17. 10:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalják túl magukat. Csak ugye vannak akik odaviszik a kocsit egy izzócserére aztán a fél kocsi romokban és gyakorta újjá kellene építeni. Ez a szakma ilyen szempontból kiszámíthatatlan. Mert van amit az ügyfél kér és amit elmond, aztán sokszor a munka megkezdése után jön a feketeleves hogy mi kell még pluszba.
nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, biztos van ilyen eset, de én arra gondolok, amikor az ember látja, hogy 0 autó áll a műhelyben, te vagy az első, aki reggel nyitásra odamegy. Mert igen, volt ilyen, hogy sok autó volt, már reggel topzódott mindenki, hogy leadja, az más persze, akkor csúszhatnak nyilván.
nov. 17. 10:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Marha egyszerű, nincs mit beszerelni. Megjössz, akkor ott vagy és meg tudja csinàlni.

Az "ügyfél" is olyan mint a.....bejelentkezik azt b*szik jönni. (Ezért is vàllal "túl", hogy legyen mit csinàlni)

Nah ott vagy megrendeli a cuccot Unix/Bàrdi/Intercars...stb 10-re hozza, ha van kirendeltségen, ha nincs délután 1-re. És màris megvan az idő amit írtàl.

nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, ez is jogos. De volt, hogy megvolt az alkatrész is már többször, mivel én vittem oda. Ennek ellenére nap végén mehettem érte :/ Ezeket mind tudom, hogy nincs megrendelve előre nyilván, vagy tele vannak, stb. De van, amikor abszolút nem áll össze a kép, hogy mit pöcsöltek vele egy napon át...bár sejtem, hogy erre sose lesz válasz miért pontosan.
nov. 17. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor úgy kérd direktben, hogy te márpedig akkor akarod vinni, amiokr meg is tudod várni azt az 1 órás műveletet és kész.
nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a legtöbb ember eleve délutánig-estig dolgozik, értelmetlen lenne elöbb szólni, hogy kész az autó.
nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs velem problémám, nem lét kérdés amúgy a kocsi, tudom nélkülözni, csak kíváncsi voltam mik a lehetséges okok. Emiatt se mondom soha, hogy márpedig én itt biztos megvárom mire kész. De akkor sejtem, hogy ezek a fentiek lehetnek általában, amikor meg nem, akkor is közbe jöhet bármi.
nov. 17. 11:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is így csináltam.

Volt olyan, adott nap 8-ra megbeszéltünk egy javítást. 9-ig hárman kerestek, akiknek adtam egy későbbi időpontot, mert várok valakit. A negyediket elvállaltam , hozzáfogtam. Fél tízkor befutott a megbeszélt ügyfél, hogy bocsi, közbejött valami. Mondtam hogy bocsi , én meg belefogtam másba, hozd egykor. Egykor nem jött, kettőkor se, fél 3-kor telefonált, hogy bocsi , mindjárt jön. Én meg mondtam, hogy bocsi, de ma már ebből nem lesz semmi.

Arról nem beszélve, hogy félórás munkából könnyen lehet másfél órás, esetleg kell egy alkatrész, ami csak másnapra lesz.

Nehéz úgy időzíteni hogy az egyórás munka óra 59-kor kiálljon, és pont akkorra érkezzen a következő.

nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!