Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom eladóként autó...

Hogyan tudom eladóként autó adás-vételnél védeni magam?

Figyelt kérdés
Van egy rakoncátlan kocsim, ami mindig elromlik. Most el akartam adni és olcsón el is vitték. Másnap visszajött, hogy adjam vissza az árát mert elromlott. Beszéltük az adás-vétel során, hogy foglalkozós kocsi, ezért olcsó és ráadásul a vevő szeret barkácsolni... Mégis visszahozta.
dec. 5. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles visszavenni.
dec. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Papírozzátok le adásvételkor, hogy ezmegaz a baja, akkor nem nyavajoghat miatta, mert tudott róla.
dec. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Utólag? Sehogy. Nem véletlenül szerepel a formanyomtatványon az "egyéb megjegyzés" sor. Oda le kell írni minden rejtett hibát, amiről tudomásod van. Az, hogy mit beszéltetek, semmit nem jelent, nem rendelkezik bizonyító erővel.
dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Hogyan tudom eladóként autó adás-vételnél védeni magam?"

A következőnél?

Ha magánszemélyként adod el, akkor beleírhatjátok a szerződésbe, hogy a vevő lemond a szavatosságról. Ez csak akkor ellentétes a törvénnyel, ha az eladó nem magánszemély:

"(2) Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben semmis az a kikötés, amely e fejezetnek a kellékszavatosságra és a jótállásra vonatkozó rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára tér el."

dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!