Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2021-es évjáratú OPEL Mokka...

2021-es évjáratú OPEL Mokka 1.2 T típusú autót vásároltunk. Szívesen fogadom, azoknak a véleményét, akik hosszabb ideje használnak ilyen típust. Mik a tapasztalatok eddig? Köszönöm a segítő véleményeket.

Figyelt kérdés

dec. 15. 08:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
Gyártótól, típustól, mindentől függetlenül el kell kerülni ezeket a pici háromhengeres turbós motorokat. Már ha jót akarsz magadnak. Tök mindegy hogy Opel (ami amúgy francia ugyebár), Ford, Volkswagen... nem számít. Pénztemető mind nagyon rövid várható/tervezett élettartammal.
dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

Gratulálok, sikerült az elmúlt évek legrosszabb motorjával szerelt autót venned, ez a cikk részletesen elmondja mi a probléma vele:


[link]

dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
A puretech motorok önpusztítóak, elvileg idén már lánc van bennük a szétmálló szíj helyett, de attól tartok 2021ben még szíjjas volt. Ettől függetlenül is egy rövid életű, túlhúzott, silány, túlbonyolított, szívósori kokszosodásra hajlamos betegágy.
dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nekünk 1.4T van, 30e km van benne. Jó autó nagyon
dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Az 1.4T nem puretech, azokkal nincs baj.
dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Az autót megvettem, eddig tökéletesen működik, kiváló vezetési élménnyel, színvonalas vezetést segítő eszközparkkal, rendszeresen szervizelve. Köszönöm az észrevételeket, gratulációt, de elsősorban azokat kérdezem, akiknek ilyen autója van és használják.
dec. 15. 11:51
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#6 Én inkább ehhez a válaszhoz gratulálok. Mi próbáltuk neked elmagyarázni a valóságot, ami sok-sok különböző véleményen és tapasztalaton alapul, még egy linket is kaptál ahol hozzáértő beszél róla, de neked olyan kell, akinek csak egyetlen eggyel van tapasztalata és egészen biztosan azzal is nagyon kevés.


Ha szerinted az utóbbira van szükséged, mert abban látsz rációt, akkor azt már rég megette a fene. Bocs hogy segíteni akartunk.


Persze utólag már úgyis tök mindegy. Csak majd amikor széthullik alattad, meg alig 100 ezer kilométernél (vagy még hamarabb) szétmállik a szíj és kapsz egy 700 ezres ajánlatot, akkor jusson eszedbe ez a kérdés és a válaszaink.

dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
oké, megértettem a választ, nem hangulatkeltés volt részemről a komment, de csak fontos az olyan válasz is, akik az elmúlt két három évben valóban ilyen autóval jártak. Egy válasz a ti álláspontotok, nyilván olvastam ezeket más helyről, de csak jó tájékozódni azok körében is akik ilyen autóval járnak. Vannak pozitív tapasztalatok más fórumon. Kíváncsi vagyok ennek felületnek a véleményére. Tény, hogy eddig nem túl biztató. No szóval, békességet, nyugalmat mindannyiunknak:)
dec. 15. 12:41
 9/31 anonim ***** válasza:

Azzal se méssz sokra ha valaki ide írja hogy 2 éve ilyet használ és még jó.

Mert főleg meg ha ment 5-6000-et vele, akkor aztán semmi tapasztalat nincs neki.

Meg nyilván annyit azért kibír.

dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

"de csak jó tájékozódni azok körében is akik ilyen autóval járnak"


Mert szerinted amiről mi beszélünk, azokat mi találtuk ki? Gondolkodtunk rajta egy kicsit, hogy mit hazudjunk, aztán mondtunk valamit? Az általános leírások is valós felhasználóktól származnak, valós tapasztalatokból kialakítva. Csak míg az általános vélemény sok száz, vagy sok ezer felhasználó véleménye alapján született, addig te egyetlen véleményre vagy kíváncsi. Melyik szerinted a pontosabb? Ez kb. olyan mintha megkérdeznéd, hogy Magyarországon esik-e most ebben a pillanatban az eső. Kinézek az ablakon és leírom, hogy nem. Attól még lehet hogy az ország 99%-ában esik, csak itt nem. Szóval mi a pontosabb, ha országszerte mindenhonnan 10 ezer ember leírja, hogy esik és csak én írom azt, hogy nem, vagy az, ha kizárólag én írom le? Melyikből tudsz pontosabb, valósabb következtetést levonni?

dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!