Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Családtagom vezette az autómat...

Családtagom vezette az autómat, és történt egy koccanás. A kötelező biztosítást ez mennyire befolyásolja, ha másik autót veszek?

Figyelt kérdés
A mi autónkon nem látszik a semmi, a másikon is csak egy kis horpadás, de betétlapot töltöttünk ki. Az autó eladás alatt van. Ha eladjuk, és veszünk másik autót, annak a kötelező biztosítása emelt díjas lesz?
dec. 18. 11:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

Közúti baleset gondatlan okozása.


BTK 235.§

" Aki a közúti közlekedés szabályainak másnak vagy másoknak gondatlanságából súlyos testi sértést okoz,vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő"

dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az lesz. Visszább esik a bonusmalus és még extra díjat is felszámolnak (vagyis nem extra díj, hanem akkor jár kedvezmény, ha X ideje nem volt baleset, amit így elvesznek).
dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-t visszaesik a bónuszod + károkozói pótdíjat számíthatnak fel.

Az mindegy, hogy ki vezetett.


Ha nem nagy a kárösszeg, akkor érdemes lehet megtéríteni, hogy elkerüld a fentieket.

dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, elég értetlen vagyok. De ha több autó van a nevemen, akkor mindegyiknek emelkedik a kötelezője? Ha új autót veszek, az nem nullás besorolással indul?
dec. 18. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A bonusmalus személyhez van kötve, nem autóhoz. Ha új autót veszel, át lehet vinni a régiről.
dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A károkozó pótdíj mindet érinti.

A bónuszcsökkenés csak az adott autót érinti.

dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os jól leírta.... Ha 10 autó van a neveden akkor mind a 10-nek emelkedni fog de 9-nek csak minimálisan, a balesetezettel meg buksz 2 bónuszt.
dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#5 Pont hogy autóhoz van kötve, nem személyhez.
dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amikor ezt a kocsit vettem, A0-ból indultam, hiába van másik kocsim is, amivel már jóval magasabb bonus besorolásban vagyok.
dec. 18. 13:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Második jármű mindig A0-ról indul, ha előtte csak egy volt. És így tovább.
dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!