Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi befolyásolja a biztosítás...

Mi befolyásolja a biztosítás árát?

Figyelt kérdés

A barátnőm 28 éves, én pedig 30. Mindkettőnknek nagyon hasonló autója van, neki 2007-es Seat Leon 1.4 tsi 120LE, amit 3 éve használ, és pont ennyi ideje van jogsija is. Én nemrég vettem egy évvel fiatalabb ötös golfot ugyanezzel a motorral, és 12 éve vezetek. Egyikünknek sem volt még bevonva a jogsija és balesetet sem okoztunk (nekem 4 éve volt egy koccanásom, de ártatlan voltam, a biztosító kifizette kárt)


A logika azt sugallja, hogy nekem olcsóbb kellene legyen a kötelező, mivel idősebb vagyok, és a több a rutinom is, ezen kívül több kategóriára van engedélyem is: A,B,CE; a barátnőmnek pedig csak B van. Ennek ellenére a barátnőm kevesebbet fizet ugyanannál a biztosítónál, a különbség közel 30%.



2023. aug. 26. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakóhely, nem, életkor és egy csomó más adat.

Ha nagyon érdekel, akkor itt találod a díjszabásokat:

[link]

2023. aug. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy itt is megnézheted: [link]

Annyiból előnyösebb, hogy nem kell letölteni a fájlokat, online is megnézhetők. Ezen túl látványos, hogy több biztosító akár havonta változtatja a díjtarifáját. De például az Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.-nek (akkor még AEGON biztosítónak) idén volt január 1-én 1 napig élő, illetve márciusban egy 10 napig élő, majd 6 napig élő, majd 15 napig élő díjtarifája.

Ha ugyanannál a biztosítónál eltérő díjtarifa idején kötöttetek biztosítást, akkor akár jelentős különbség is lehet. A fiamék jártak úgy, hogy öt évvel ezelőtt, évfordulóra adódott egy nagyon alacsony díjú KBFB. Annyi volt, hogy a biztosító 50%(!!!) KGFB díjkedvezményt adott annak, akinek a szerződés kezdőnapján, vagy évfordulóján érvényes lakásbiztosítása volt náluk. Ráadásul, a fiaméknak semmit sem kellett tenniük, mert eleve ott volt lakásbiztosításuk. Egy hónapig élt ez a díjtarifa, sem előtte, sem utána nem volt ilyen kedvezmény. Aki annak a díjtarfának az idején kötött KGFB-t, vagy volt évfordulója, egy évig olcsó volt a KGFB-je. Mit sem számítottak azok a szempontok, amelyeket te előnyödnek tartasz. (Egyébként, a biztosítók díjtarifái nem feltétlen értékelik kedvezőnek azt, amiről te úgy véled, hogy előnyösebb díjat érdemelnél értük.)

2023. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 a.erika ***** válasza:
100%
Szia! A Te logikád nemigazán egyezik a biztosító díjszámolásával. Szívesen segítek.
2023. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!