Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kormolnak az agyon...

Miért kormolnak az agyon húzott dízel autók?

Figyelt kérdés

Nekem is dizel van (szerintem is, sőt HDi szóval szar francia és még mindig imádom...).

Most volt turbó hibám. Előző tulaj kókler volt sajnos. Elvittem szerelöhöz és nekem azt mondta mikor meglátta, hogy nincs ereje és kormol, hogy szerinte "fulladozik a motor", nem kap elég levegőt.

Tiszta sor. Kapott egy új turbót azóta már nincs ilyen gond.


De felmerült, bennem, hogy halálba huzott 1.9 TDI-k (nem kell ezen fennakadni, Peugeot-okat álltalában nem húzzak inkább a golfokkal szokták, de most nem is ez a lényeg) miért kormol úgy mintha mintha pokolból jött volna?

Gondolom amikor átírják a rendszert akkor több üzemanyagot és több levegőt adnak a kocsinak. Ha többletben is megvan az egyensúly (márpedig szerintem kéne, mert a fizika az fizika) akkor azonkívül, hogy erősebb lesz a motor miért kezd el füstöt okádni magából? Az is egyértelmű, hogy nagyobb teljesítmény erősebb kopást eredményez így (szerintem) felesleges mert csak tönkre megy a motor.



dec. 22. 18:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%
Csak akkor kormol ha hirtelen kap gázt és elkezd beömleni a gázolaj kell pá másodperc amig beáll a rendszer, akkor túlég és fekete füst száll fel.
dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a 2.2-es Euro 4-es Civic DPF nélkül nem kormol.
dec. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!