Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyáltalán miért vesznek meg...

Egyáltalán miért vesznek meg benzines vagy dízeles új autókat és robogokat? Nem sokkal jobb ha szinte ingyen van az üzemanyag?vagy a gazdagabb réteget aki tud venni új autót pont ez a költség nem erdekli?

Figyelt kérdés

Akárhogy számolok is kb évente megyek 15000 km ha elektromos kocsim lenne 7l/100km fogyasztás mellett 1050 l benzint spórolnak meg per év ami 400 500 e Ft spórolás 1 év alatt


10 év alatt 4 5 millió nyers haszon .

Már kb ott tartunk hogy árban egy kategória az új benzines vagy elektromos kocsi 400 km mennek annál messzebb úgy se jársz.



jan. 3. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

Talán maskep kéne gondolni nézd pl az e rollerek isszonyat bejottek a népnek nyáron enis azzal járok melóba 11km re .



Talán ilyen 1 2 szemelyes onvezeto elektromos autó kapszula lenne a jó megoldás. Kis olcsó elektromos.

Hülyeség ugyan azt elvarni egy e jarmutol mint egy belső egesestol.

jan. 3. 19:00
 12/73 anonim ***** válasza:
61%

#10 "Neki megérte."


Na de azt felejtik el sokan, hogy MIKOR fogja megérni? Mennyi idő, mire behozza az árát? Ez ugyanaz a téma, mint az LPG. Múltkor egy LPG-s téma alatt gyorsan kiszámoltam, hogy nagyon sok évre (vagyis inkább távolságra, de átlagos futás mellett ez nagyon sok év) van szükség csak hogy nullára kijöjjön és akkor hasznot még nem termelt.


Ugyanez gyorsan kiszámolható elektromos autóval is. Egy átlagos ICE autó kb. 10 millió, egy átlagos EV kb. 20 millió. Na és mikor fog megtérülni az a 10 millió extra kiadás? 10 millió forint az mai árfolyammal számolva kb. 18000 liter benzin, ami átlag 7l/100km fogyasztással kb. 250 ezer kilométer. Években gondolkodva, egy átlag EV nem fut többet évi 10 ezer kilométernél, mivel javarészt városban vannak használva, tehát 25 év. Gratulálok. 250 ezer kilométer/25 év után sikerült kijönnöd nullára. Hasznot még nem hozott, csak kinulláztad a kezdeti extra kiadást.


Gratulálok, jól meggazdagodtál az EV-vel báttya!

jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

Van 8 millioert is e autó igen ha

Dupla áron vásárolod meg akor nyilván nem eri meg hosszútávon se.csak ha kb egalban van és van kertes házad vagy garazsod .


De így belegondolva ez valóban hatalmas hiba az egészben hogy amúgy az egész világon már több ember él toronyhazban panelben mint kertes hazban és általában ott is van a pénz vagyis a kereslet.


De a hatotaval szerintem itt nálunk Magyarországon nincs probléma 400 500 km nem autozunk mi magyarok .

Viszont usa esetén vagy nagyobb országok már más tészta.

jan. 3. 19:35
 14/73 anonim ***** válasza:
Egyre kevésbé vesznek. Hamarosan nem is lesznek belső égésű motoros autók.
jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 A kérdező kommentje:

14#Enis ezt gondoltam de akor a városi emberek tomegkozlekedni fognak .

Mert azt nemtudom elkepzelni hogy minden parkolohelyre be lesz kötve az áram. És amúgy is ugyan úgy ki lennének szolgáltatva mint most a benzinnel simán szamitmajd fel díjakat szerintem az aki kiepiti a rendszert.


Nekem igazából egy olyan jármű kéne amit télen nyáron tudok használni 2 3 fő férjen bele és kb 150 200 km menjen teljesen feltöltve én akor kb már mindent megtudok vele oldani.

Elég lenne 90km/h vegsebesség


4 5 milliót simán kiadnek egy ilyen lebutitott e kocsira úgy meg megerne.

jan. 3. 19:48
 16/73 anonim ***** válasza:

Egy új elektromos 1,5-2x annyiba kerül mint ugyanaz az autó hagyományos motorral.


Itt nem szazezrekrol, hanem millióról van szó.


Hol éri ez meg bárkinek is? 🤔

jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

Van egy 2 millás benzines kocsid és veszel egy 4 millás e autott akor mint számoltam 10 év alatt a benzinen sporosz 4 milliót akor miért ne érne meg??


Itt az a baj hogy ha 8 millió a benzines és 16 millió az e kocsi akor nem eri meg ezt jól látod.


De mint írtam markatol függ és vannak 8 millioert is új e kocsik

jan. 3. 20:00
 18/73 nemaRendőrség ***** válasza:

@12


Miért vesznek az emberek új E osztályos Mercedes-t, ha hahun van f astra, mikor fogja behozni az árát a merci? 1 literrel fogyaszt kevesebbet, több száz év

jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:

Egy villanyszart megveszel 15-20 millióért. egy benzines autó ennek a töredéke, mire eltankolom a különbözetet az több év!!!!


Amúgy én szeretem az öreg autókat, szeretem a benzinmotor hangját amikor 1 barral tölti a turbo... nem szeretnék a hátralévő életemben sem ilyen nyünnyögő horizontális liftekkel közlekedni. :)

jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 nemaRendőrség ***** válasza:

A legtöbb ember nem úgy megy kocsit venni, hogy szeretnék egyet, ha dízel akkor 9, ha benzin akkor 8, ha hibrid akkor 10, ha elektromos akkor 12 áll rendelkezésre….


Hanem van 20 millióm, szeretnék egy kocsit, amiben van ülésfűtés, adaptív tempomat és xyz, mik vannak.

Vagy van 7 millióm mit kapok érte stb.

Aztán amelyik megtetszik.



Az pedig, hogy Önnek tetszik a bém hangja egyéni preferencia. Nekem hibridem van, imádom mikor csöndben suhanok, nem jár a benzin motor, és ebben hanggenerátor sincs. Tényleg csendben haladok, megnyugtató

jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!