Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyáltalán miért vesznek meg...

Egyáltalán miért vesznek meg benzines vagy dízeles új autókat és robogokat? Nem sokkal jobb ha szinte ingyen van az üzemanyag?vagy a gazdagabb réteget aki tud venni új autót pont ez a költség nem erdekli?

Figyelt kérdés

Akárhogy számolok is kb évente megyek 15000 km ha elektromos kocsim lenne 7l/100km fogyasztás mellett 1050 l benzint spórolnak meg per év ami 400 500 e Ft spórolás 1 év alatt


10 év alatt 4 5 millió nyers haszon .

Már kb ott tartunk hogy árban egy kategória az új benzines vagy elektromos kocsi 400 km mennek annál messzebb úgy se jársz.



jan. 3. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy képben. Egy benzines Corsa 6-7 millió, egy elektromos kb. a duplája. Kb. sose hozza be az árát. De mondok még jobbat. Ha megajándékoznál egy elektromos autóval, nem tudnám használni, mert a környéken csak lassú töltők vannak. Én meg nem fogok minden nap fél órát állni a Lidlnél, hogy töltődjön a kocsi.
jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk azzal nem számoltam ja hogy van aki nemtudja otthon tölteni.
jan. 3. 18:23
 3/73 A kérdező kommentje:
Aki tömben lakik vagyis kb a lakosság nagy része és nincs garázsa annak valóban probléma lehet .
jan. 3. 18:25
 4/73 anonim ***** válasza:
81%

Igen, csak az elektromos autó használtan is 4-5 millió ft, benzinest tudsz venni 1 millióért is :) Ha bármi baj van az elektromos autóval egy vagyon megjavíttatni. Tölteni csak otthon éri meg, ahhoz kell mindenféle átalakító, kábel stb. fél-1 millió. Ha ez neked megér 6+ millió forintot akkor nyomassad.


Ha az 1 millió forintos benzines nem rohad, akkor legrosszabb esetben is egy motorfelújítás kell, az megvan fél millió forintból, tehát legrosszabb esetben is 2 millió forintból van egy tökéletes, jófajta benzines autód, teljesen felújított motorral.

jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

Nekem.is használt kocsim van sose tudnék új kocsit venni .


De a kérdésben azért is írtam.ki hogy új kocsikat aki vásárol az miért nem elektromosan?


Én új kocsikat ilyen 8 millióra sacoltam elektromosbol is kapni már annyiert

jan. 3. 18:30
 6/73 anonim ***** válasza:
Amúgy az elektromos áram is pénzbe kerül. Igaz jóval olcsóbb mint a benzin, vagy a gázolaj. De egy elektromos autó akkuja 10 év alatt szinte teljesen elhasználódik, 10-20 % akkuval nem jutsz már túl messzire. Egy új akku meg milliós tétel, járműtől függően.
jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

10 évig se bírja az aksi?én úgy számoltam hogy már 50 60% megtartjak 10 év alatt .

Ja mondjuk ilyesmi hatalmas macera cserélni az lenne jó ha nem csökkene le a hatásfok jelentősen.

jan. 3. 18:39
 8/73 anonim ***** válasza:
36%

Az elektromos autónak kizárólag városban van létjogosultsága; pont ott, ahol az emberek 95%-a nem tudja tölteni, mert panelban lakik.


Innentől nincs miről beszélni. Halott ötlet az elektromos autózás és már a gyártók is kezdik belátni.

jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:

Manapság már az elektromos autók jól használhatók lakott településeken, vagy agglomerációban, de még mindig nem tartanak ott, hogy bármerre elindulhat az elektromos autóval, lesz lehetősége gyorsan feltölteni az akkumulátort, mert azért haza is kellene jutni.

Egyre több az elektromos autó Magyarországon is, de használata korlátozott, és többnyire azok veszik, akik megengedhetnek több autót is.

Spórolás szempontjából kétes az elektromos előnye, a vételára lényegesen magasabb, sok évesen, használtan pedig az akkupakk cseréről álmodnak rémeket.

jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 nemaRendőrség ***** válasza:

Kollégám vett elektromos kocsit, kb 1000 ft vele 100 km (1.5l benzin ára).

Nyáron már ingyen fog menni a napelemek miatt.


Neki megérte.

Én a belvárosban lakom, garázs közelben sincs, nekem nem érné meg. Kb annyiba kerül fizetős töltőről tölteni mintha lenne egy 6-7 litert fogyasztó kocsim


Tesómék pedig azért nem azt vettek, mert gyakori hogy napi 1000+ km-t mennek (munka), nem állhatnak órákat a töltőnél, tankolni pedig 3 perc

jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!