Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyáltalán miért vesznek meg...

Egyáltalán miért vesznek meg benzines vagy dízeles új autókat és robogokat? Nem sokkal jobb ha szinte ingyen van az üzemanyag?vagy a gazdagabb réteget aki tud venni új autót pont ez a költség nem erdekli?

Figyelt kérdés

Akárhogy számolok is kb évente megyek 15000 km ha elektromos kocsim lenne 7l/100km fogyasztás mellett 1050 l benzint spórolnak meg per év ami 400 500 e Ft spórolás 1 év alatt


10 év alatt 4 5 millió nyers haszon .

Már kb ott tartunk hogy árban egy kategória az új benzines vagy elektromos kocsi 400 km mennek annál messzebb úgy se jársz.



jan. 3. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:

"aki 200 ezerért vesz autót"


Kezdek aggódni érted. Az, hogy mindent elhiszel amit a TV-ben a profit-orientált üzletemberek és politikusok hazudnak az elektromos autókról, az egy dolog.


De hogy már rögeszméid is vannak... Tudod hogy ez egy orvosilag elismert mentális rendellenesség, ugye? Van rá kezelés.

jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

Jövőben úgyse fog senki otthon szerelgetni.

Kihal ez a mindent szerelunk hozzanyulunk generáció.


Melohelyemen van ez a minden lében kanál 50 60 éves generáció

Multi cégnél nem ugy van hogy leveri a biztositekot aztán te visszanyomod hanem kihivod a villamos szakembert .


Azt ez a generáció sokszor ebbe bele bolondul visszanyomja ő maga aztán ezért kirugjak vagy kapja a fegyelmit.

Értem a logikájuk hogy bizony ő megcsinalja azt a gondot akor miért ne csinalhatna .


De a multi meg azt mondja ne nyúlj hozzá mert nem az a te melód.

jan. 6. 19:04
 63/73 anonim ***** válasza:
#62 Senki sem beszélt otthon szerelésről. Ezt csak te találtad ki, hogy értelmet nyerjen amit mondasz.
jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:

Második városi autonak arra hogy az aszony elmenjen vásárolni meloba stb tökéletes

De Családi autonak szopás töltött keresgélni várni nincs hely a gyorstöltősnél

Ettől függetlenül van olyan ismerősöm aki heti 1000 km-t megtesz átlagosán Teslájával és imádja

jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
#63 Idézd ahol otthon szerelésről írtam.
jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
0%
#58
jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:

#67 szerelőknek se nagyon van olyanjuk szerintem, szóval simán lehet elküld a fenébe ennél fogva..


Én meg a benzines öreg vackaimat vígan szerelem itthon, a motorfelújítástól a teljes lakatolásig. :D :D :D

jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:
67#Könnyű annak akinek ez a hobbija engem úgy sose erdekelt csak vigyél el a bol b be olcsón és gyorsan és legyen igénytelen ne keljen karbantartani sokszor
jan. 6. 20:43
 69/73 anonim ***** válasza:
Ez van, te közlekedőedényeket használsz, én kifejezetten szeretem a kocsijaimat.
jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
90%

#67 Fején találtad a szöget, bár úgy érzem, hogy a kerékcsapágyas válaszomban már én is megtettem, mégsem értik.


Én nem otthon szerelésről beszéltem, én szervizelő beszéltem. A baj csak az, hogy még a rendes szervizek sem fogják tudni javítani ezeket.


1. Az EV szakértelem hiánya. Ez jogi problémát is jelent, mert képesített szerelő nélkül a szervizbe be sem teheti a lábát EV, még az áramtól független okokból sem. Ráadásul nincs aki csinálja. Az autószerelők már csak olyanok, hogy mindenhez magabiztosan hozzányúlnak, de hidd el nekem, ha mondom, hogy SENKI sem fog hozzáértés nélkül EV-t bütykölni. Senki sem fogja ilyen ótvar f*stalicska autóval megölni magát.


2. Még ha egy szervizben van is szakképzett ember és a szerviznek van engedélye EV javításra, akkor sem tudják javítani, mert nincs miből. Nincs alkatrész. Ezt már bemutattam a kerékcsapágyas példával.


Úgyhogy itt a kérdés nem az, hogy Jóska tudja-e otthon szerelni, hanem hogy TI TULAJDONOSOK hogyan tudjátok majd javíttatni. Márkaszervizben 10-szeres túláron, úgy. Aztán mikor 5 év után lekapcsolják a szoftvert, akkor majd a márkaszerviz széttárja a kezeit, azt mondja menthetetlen, vegyél újat.


Ez vár rátok...

jan. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!